Závislosť na smartfónoch je často diskutovanou témou v spoločnosti. Už mále deti vedia častokrát lepšie ovládať smartfóny ako hovoriť či chodiť.

Práve deti sú tou najviac ohrozenou skupinou. Aj preto je veľmi dôležitá osveta v tomto smere. Veľkú úlohu v tom zohrávajú aj výrobcovia smartfónov a vývojari aplikácií či operačných systémov. Už v takom mladom veku sa totiž začína formovať závislosť na smartfónoch.

Apple by mal v tomto smere urobiť viac

Dvaja najväčší investori spoločnosti Apple – California State Teachers Retirement System a Jana Partners -sa vyjadrili, že Apple by v tomto smere mohol urobiť viac, aby bojoval proti stúpajúcej závislosti na smartfónoch medzi mladými ľuďmi. Investori poukázali na možstvo štúdií, ktoré poukazujú na dôsledky závislosti na smartfónoch. Od spoločnosti Apple požadujú, aby pridala sofistikovanejšiu rodičovskú ochranu do svojich zariadení.

Zobraziť celú galériu (2)
Ilustračný obrázok: Eset

Nenechaj si ujsť!
Apple si podal patent pre svoje AR okuliare. Novou technológiou chce prekonať konkurenciu

Apple sa k situácii vyjadril, že systém rodičovskej kontroly ponúka od roku 2008 a neustále sa snažia plniť a prekonávať očakávania zákazníkov, najmä čo sa týka ochrany detí. Neustále hľadajú spôsoby, ako obmedziť prístup k nevhodnému obsahu pre mladistvých.

A a aj keď táto situácia sa môže zdať ako otravovanie Apple zo strany investorov, riešenie týchto problémov by mohlo v budúcnosti priniesť úžitok pre celú spoločnosť a jej akcionárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom