Klasické papierové terče poznajú strelci už dlhé roky, no ide o pomerne zastaralý spôsob, akým si zlepšiť zručnosť v streľbe. Kategóriu „hlúpych“ terčov teraz vytláča bokom inteligentná novinka, ktorá pochádza priamo zo Slovenska. Trainshot je novým smart terčom, ktorý uľahčí strelcom tréning a poskytuje im detailné informácie o streľbe prostredníctvom aplikácie pre smartfóny.

Svoje čaro skrýva tento inteligentný terč v lokalizácii strely, aby tak už strelci nemuseli zakaždým zásahy kontrolovať na diaľku, či často meniť rozstrieľaný papier. Tento skvelý nápad, ktorý uľahčí život najmä športovým strelcom navyše pochádza priamo od nás zo Slovenska.

Terč, do ktorého je radosť strieľať

Základom všetkého je špeciálna vodivá farba, ktorá pokrýva vybranú plochu terča. O lokalizovanie strely sa stará riadiaca jednotka napájaná štyrmi „tuškovými“ AAA batériami. Na jedno použitie dokážu akumulátory napájať indikačné LED diódy a zvyšok hardvéru zhruba až 40 hodín. Pri streľbe je však vysoké riziko, že by sa „mozog“ tohto smart terča mohol guľkou poškodiť, a tak ho pred zásahom chráni kus pevnej ocele HARDOX.

Nenechaj si ujsť
Spoločnosť, ktorá rokovala aj so Slovenskom stavia svoju prvú hyperloop trať. Nie však u nás

V ňom výrobca umiestnil 5 výrezov pre spomínané diódy, ktoré indikujú výsledky a poskytujú strelcovi pokyny pre streľbu. Aby už viac nebolo potrebné strely kontrolovať ďalekohľadom, všetky zásahy zobrazí v smartóne pomocou Bluetooth pripojenia špeciálna aplikácia pre Android a iOS. Výrobca si ale uvedomuje, že táto technológia nemá taký dosah ako Wi-Fi, a tak do budúcnosti do svojho Trainshot terča plánuje vložiť aj tento modul. Riadiaca jednotka je naprogramovaná pre 3 druhy terčov.

Pred streľbou si je tak možné vybrať z terča IPSC, terča, ktorý simuluje rukojemníka, alebo kruhový terč s piatimi bodmi. Každý z nich vydrží aj poriadne drsné zaobchádzanie a podľa tvrdení výrobcu zvládnu až 200 striel. Počet rán do poškodenia terča je však závislý od veľkosti náboja a kalibru zbrane.

V prípade potreby, či poškodenia je tento inteligentný terč možné jednoducho opraviť výmenou akejkoľvek súčasti. Za každý nový terč Trainshot zákazník zaplatí približne 3,50 €, pričom ho základný set vyjde na 149 €. Pokiaľ teda patríš aj ty medzi vášnivých športových strelcov, táto inteligentná novinka je priam ako stvorená pre tvoj každodenný tréning.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom