V obchodoch Apple a na internetovej stránke Apple.com sa objavila v predaji inteligentná helma Lumos.

Ak jazdíme na bicykli a bezpečnosť nás samých, ale aj ostatných účastníkov je pre nás prioritou, práve inteligentná prilba Lumos nám môže dodať viac istoty. Celé to začalo ako projekt na crowdfundingovej platforme Kickstarter, kde nápad vyzbieral násobne viac prostriedkov na realizáciu. A teraz sa dostal až do predajní Apple Store a aj do internetového obchodu.

Hlavné vlastnosti

Vďaka integrovaným svetlám ťa bude vidieť široko ďaleko aj v tej najväčšej tme. Vpredu je osadených 10 bielych LED diód, vzadu 38 červených a po bokoch na každej strane je to 11 oranžových LEDiek. Helma obsahuje aj beta verziu systému detekcie prudkého brzdenia. V prípade náhleho spomalenia sa rozsvieti všetkých 38 diód na zadnej strane prilby.

Inteligentné funkcie

Prostredníctvom aplikácie Lumos v inteligentných hodinkách Apple Watch je helma schopná rozpoznať zmenu smeru indikovanú pohybom ruky a na prilbe sa rozsvietia príslušné diódy, alebo je možné použiť bezdrôtové zariadenie na ovládanie smeroviek (obrázok nižšie). Pripojením iPhonu sa dáta automaticky odosielajú do aplikácie Apple Health alebo do príslušných fitness aplikácií tretích strán.

Prevedenie a cena

Inteligentná prilba je dostupná len v jednej veľkosti a je určená univerzálne pre mužov aj ženy. Výrobca tvrdí, že padne väčšine dospelých cyklistov. Cena je približne 180 dolárov, v prepočte aj s daňou 180 eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú