banner-pixelSmartfóny takmer každú chvíľu prinášajú nové vylepšenia, ktoré ich robia ešte rýchlejšími a výkonnejšími. S najpoužívanejšími zariadeniami dnešnej doby ide ruka v ruke aj rýchle prehliadanie internetu, ktoré bude ešte rýchlejšie s novým 5G pripojením, na ktorom pracujú spoločnosti už dnes.

Spoločnosť Intel je známa najmä vďaka výrobe procesorov rôznych druhov pre počítače, smartfóny a iné zariadenia, no celkovo sa v segmente smartfónov príliš neangažovala. Veľký potenciál do budúcnosti nemajú podľa Intelu iba smartfóny, ale najmä nové automobily, drony a ďalšie produkty, ktoré sa stávajú stále viac prepojenými s internetom, čo chce gigant využiť, a preto predstavil svoj prvý 5G modem. Ten bude onedlho dostupný pre výrobcov, ktorí s ním môžu testovať 5G dáta na svojich nových zariadeniach.

qualcomm-x50-5g-modem-fotozdroj fotografie: The Verge

Intel chce novým 5G modemom zaviesť do budúcich zariadení rýchlejšie pripojenie k internetu. Zatiaľ nie je presne jasné, čo 5G pripojenie prinesie a ako bude pracovať, no Intel sa s ním snaží preraziť ešte predtým než nastane v tomto segmente veľký „boom“. Qualcomm taktiež na nič nečaká a už testuje svoje 5G modemy v spolupráci s americkým operátorom AT&T.

intel5gzdroj fotografie: Slashgear

TIP: Tech News: 5G sieť zavíta do sveta už v roku 2020, aké vylepšenia prinesie?

Situácia sa pre Intel však stáva aspoň trocha priaznivou, nakoľko v minuloročných iPhonoch 7 sa objavili LTE modemy práve z jeho dielne. Uvidíme, ako sa bude spoločnosti dariť aj naďalej, no podľa rozsiahlych investícií do systémov autonómneho riadenia áut či dronov, v ktorých by nové modemy nemali chýbať, sa Intel neplánuje vzdať, práve naopak. Už teraz začína propagovať svoj inovatívny 5G modem. Prvé zariadenia s novým 5G mobilným pripojením by sme mohli spoznať približne o 3 roky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP