Len nedávno sme ťa informovali o súťaži, ktorá sa konala na konferencii Computex. Tam sa šikovným členom tímu HWBOT podarilo pretaktovať procesor Intel Core i7-7700K na brutálnu frekvenciu 7,083 GHz. Táto hranica však bola teraz pokorená pri novšom type procesora s architektúrou Kaby Lake-X až o niekoľko stoviek MHz.

Pre pretaktovanie procesora na tak vysokú frekvenciu je potrebné mať poriadne kvalitné komponenty a najmä silné chladiace prostriedky. Procesor Intel Core i7-7740K sa pri tomto procese nachádzal v základnej doske Gigabyte X299, ktorá bola osadená operačnou pamäťou RAM Corsair Vengeance LPX s kapacitou 16 GB. Ako zdroj bol využitý Corsair AX 1500i. Zvýšenie frekvencie procesora na 7,5 GHz vyžadovalo aj poriadne chladenie, o ktoré sa postaralo tekuté hélium. Táto látka schladila čip až na -250°C, aby bol počas celého procesu stabilný a neprehrial sa.

zdroj fotografie: Hwbot.org

Nenechaj si ujsť
Intel Core i9 ukazuje svoju silu: V najznámejších benchmarkoch úplne ruší konkurenciu!

Počas celého pretaktovania bolo napájacie napätie na úrovni 1,096 V a násobič bol zvýšený až 75-krát a frekvencia zbernice sa udržiavala na 100 MHz. Vďaka týmto kombináciám sa podarilo najnovšiu i7-čku pretaktovať z pôvodných 4,3 GHz na skutočne neuveriteľných 7,5 GHz! Táto zostava taktiež prelomila rekordy v testovacích aplikáciách 3DMark03 / 3DMark06. Vďaka pridanej grafickej karte Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Edition a ďalšej operačnej pamäti RAM G.Skill Trident-Z 3600C17 bol tiež stanovený nový rekord v aplikácii Aquamark.

zdroj fotografie: Hwbot.org

Dve takéto grafické karty sa postarali aj o prvenstvo vo svetovom rebríčku aplikácie 3DMark06. Je však pravdepodobné, že táto brutálna frekvencia bude onedlho prekonaná. Prednedávnom tiež bola pokorená hranica v pretaktovaní operačnej pamäte RAM od spoločnosti G.Skill. Vtedy sa podarilo zvýšiť jej frekvenciu až na 5,5 GHz, pričom bola znova využitá najnovšia i7-čka s architektúrou Kaby Lake-X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú