Určite si postrehol, že pred pár dňami sa Intel pochlapil a svetlo sveta uzrela nová línia procesorov rady X. Modely z rodiny X sú určené predovšetkým pre nadšencov a náročných používateľov. Práve kvôli tomu komunita očakáva, že týmto kúskom kremíka sa bude vo výkonnostných testoch náramne viesť. Ako si však vedú naozaj? 

Známy „overclocker“ vystupujúci pod nickom Elmor nám to konečne ukázal. Do parády s tekutým dusíkom si vzal najvýkonnejší 10-jadrový model Core i7 7900X. Čip je postavený na najnovšej Skylake-X architektúre a inovovanom 14 nm výrobnom procese. To všetko prináša vyšší výkon na jedno jadro a vyššie základné takty. Potenciál na pokorenie poriadne vysokého čísla tu teda nepochybne je. O tom, že mu dal poriadne zabrať nemusíme vôbec polemizovať. Elmor už verejnosti ukázal, čo dokázal vyžmýkať z nedávno predstaveného Ryzenu 7 1800X od AMD.

Intel Core X
zdroj fotografie: Intel

Ako stabilný základ v tomto prípade slúžila špičková základná doska od Asusu Rampage VI Apex X299 spoločne s RAM pamäťami od G.SKILL Trident Z DDR4. V známom CPU benchmarku Cinebench R15 dokázal stabilne dosiahnuť takt az 5,755 GHz, čím dosiahol fantastických 3181 bodov. Vo verzii R11.5 sa mu podarilo ísť ešte vyššie, a to na 5,78 GHz, vďaka čomu dosiahol skvelých 34,79 bodov. Očakával si viac alebo si myslíš, že hranica je už pokorená? Chystáš sa na niektorý z noviniek v podaní Intelu? Daj nám vedieť v komentároch.

Core i9 7900X OC zdroj fotografie: Hwbot.org

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom