Určite si postrehol, že pred pár dňami sa Intel pochlapil a svetlo sveta uzrela nová línia procesorov rady X. Modely z rodiny X sú určené predovšetkým pre nadšencov a náročných používateľov. Práve kvôli tomu komunita očakáva, že týmto kúskom kremíka sa bude vo výkonnostných testoch náramne viesť. Ako si však vedú naozaj? 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Známy „overclocker“ vystupujúci pod nickom Elmor nám to konečne ukázal. Do parády s tekutým dusíkom si vzal najvýkonnejší 10-jadrový model Core i7 7900X. Čip je postavený na najnovšej Skylake-X architektúre a inovovanom 14 nm výrobnom procese. To všetko prináša vyšší výkon na jedno jadro a vyššie základné takty. Potenciál na pokorenie poriadne vysokého čísla tu teda nepochybne je. O tom, že mu dal poriadne zabrať nemusíme vôbec polemizovať. Elmor už verejnosti ukázal, čo dokázal vyžmýkať z nedávno predstaveného Ryzenu 7 1800X od AMD.

Intel Core X
zdroj fotografie: Intel

Ako stabilný základ v tomto prípade slúžila špičková základná doska od Asusu Rampage VI Apex X299 spoločne s RAM pamäťami od G.SKILL Trident Z DDR4. V známom CPU benchmarku Cinebench R15 dokázal stabilne dosiahnuť takt az 5,755 GHz, čím dosiahol fantastických 3181 bodov. Vo verzii R11.5 sa mu podarilo ísť ešte vyššie, a to na 5,78 GHz, vďaka čomu dosiahol skvelých 34,79 bodov. Očakával si viac alebo si myslíš, že hranica je už pokorená? Chystáš sa na niektorý z noviniek v podaní Intelu? Daj nám vedieť v komentároch.

Core i9 7900X OC zdroj fotografie: Hwbot.org

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Borovsky
Študák na výške & technologický geek milujúci minimalizmus, gúglovský material design, zaujimajúci sa o makroekonómiu a politiku.