Jeden z najväčších výrobcov procesorov, Intel, má svoju ďalšiu generáciu čipov predstaviť až o pár mesiacov, konkrétne v októbri. Prvé detaily o tejto vylepšenej generácii Coffee Lake sa však objavujú už teraz. Týždne pred premiérou sa niekto stihol vyhrať s novým procesorom Intel Core i7-9700K a zvýšil pracovnú frekvenciu všetkých jeho jadier na viac ako 5,5 GHz.

Predstaveniu rôznych technologických noviniek často predchádzajú úniky informácií, ktoré prezrádzajú ich čiastočné, alebo aj úplné detaily. Jedným z najočakávanejších predstavení do konca tohto roka je tiež debut nových Intel procesorov, ktoré budú vylepšenou verziou modelov Coffee Lake. Podľa všetkého by nové čipy 9. generácie mala spoločnosť predstaviť už v októbri. Jeden z jej pripravovaných kremíkov sa však ukázal v prvých benchmarkových testoch už teraz.

Prvá ochutnávka výkonu pretaktovaného Intel procesora 9. generácie

Nešlo pritom iba o taký obyčajný test, ale o testovanie výkonu procesora Intel Core i7-9700K v pretaktovanom stave. Jeho 8 jadier v tomto prípade pracovalo na ohromnej frekvencii 5,5537 GHz. Bežná pracovná frekvencia tohto čipu má pritom pri klasických výpočtových úlohách dosahovať 3,6 GHz až 4,6 GHz. V prípade potreby však bude dostupný Turbo Boost, ktorý zvýši takt až na 4,9 GHz. Tieto čísla teraz prekonal neznámy tester, ktorý očakávaný procesor Intelu poriadne nakopol.

Nenechaj si ujsť
Ďalšiu generáciu Intel procesorov uvidíme v októbri. Zbrusu nové čipy to však nebudú

S touto úctyhodnou frekvenciou pritom prešiel čip Core i7-9700K aj benchmarkovým testom Cinebench R15. V ňom pri teste jedného jadra dosiahol výsledok až 250 cb a pri skúške viacerých jadier si za svoj výkon vyslúžil hodnotenie 1 827 cb. Aktuálna generácia Intel Core i7-8700K pritom v prvom teste dosiahla 193 cb a multi-core test mu pridelil 1 408 cb.

Výkonný procesor konkurencie, AMD Ryzen 7 2700 X, ale za týmito čipmi stále zaostáva. V Cinebench R15 dosiahol pri teste jedného jadra 177 cb a 1 798 cb si odniesol z testu viacerých jadier.

Už 2 mesiace pred svojou premiérou tak Intel Core i7-9700K ukázal svoje prednosti, ktorými predčí konkurenciu aj v pretaktovanom stave. Celý test s týmto procesorom pritom prebiehal na matičnej doske ASRock Z370 Professional Gaming, ktorá bola osadená aj operačnou RAM pamäťou G.Skill DDR4-2133 s kapacitou 16 GB. Na oficiálne výsledky benchmarkových testov pri bežných pracovných frekvenciách tohto očakávaného procesora od Intelu si však ešte budeme musieť počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom