Automat na kávu, sladkosti či bagety. S takýmito sa určite bežne stretávaš, ale videl si už predajný automat na počítačové komponenty? 

V práci či na železničnej stanici sa s ním nestretneš, nakoľko sa nachádza iba v jednej pobočke Intelu. Je určený pre zamestnancov, aby sa rýchlejšie dostali ku komponentom. Kým predtým o ne museli žiadať IT oddelenie a čakať na ich príchod, odteraz si ich stačí vybrať z automatu. Zariadenie disponuje obrovským dotykovým displejom, ktorý poháňa procesor Intel’s Core i5 vPro a používa technológiu Intel AIM. Zamestnanci si počítačové komponenty „kupujú“ skenovaním ich pracovnej identifikačnej karty, pričom hodnota produktu sa automaticky pripíše na ich oddelenie.

intelzdroj fotografie: Intel

Portfólio obsahuje rôzne batérie, myši, klávesnice, pevné disky či AC adaptéry pre notebooky. Je zaujímavé vidieť, akým spôsobom si technologické spoločnosti uľahčujú prácu. Podobný automat na PC komponenty má napríklad aj Mozilla, ale ten narozdiel od vyššie špecifikovaného nemá dotykový displej. Prijal by si podobné automaty aj v tvojej práci alebo v bežných nákupných centrách?

nenechaj si ujsť
Nová generácia SSD diskov od Intelu je pripravená a je poriadne, fakt poriadne rýchla

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom