Imoo Learning Phone: Smartfón stvorený pre študentov, ktorý je nabitý parádnymi funkciami

banner-zuk-z2Spomínate si na novú dcérsku značku spoločnosti BBK Electronics, ktorá stojí za velikánmi ako OnePlus, Oppo a Vivo? Dovoľte nám osviežiť vám pamäť. Jej meno je Imoo a spomínali sme ju pred niekoľkými týždňami. Vtedy sme vás informovali, že Imoo pracuje na svetovo prvom smartfóne, ktorý je určený na vzdelávanie. Telefón bol oficiálne predstavený a je pomenovaný prosto – Imoo Learning Phone.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Takže, čo presne znamená smartfón určený pre študentov? Pre začiatok, Learning Phone využíva operačný systém Study OS (založený na Androide 6.0 Marshmallow), ktorý je zaplavený množstvom softvérových funkcií, ktoré pomáhajú žiakom. Taktiež je potrebné spomenúť, že tento systém je určený pre Čínu a čínskych študentov. Integrovaných je 325 tisíc učebníc, 170 tisíc prepojených vyučovacích textov, či 16 miliónov otázok a odpovedí z rôznych predmetov. Táto kopa informácií je určená pre stredné školy a aj pre univerzity.

imoo learning phone 1

Imoo do Learning Phone vložilo aj softvér, ktorý vyrieši akýkoľvek aritmetický príklad a stačí ho len naskenovať pomocou fotoaparátu. Tento trik sa dá použiť aj na prekladanie textu. Za zmienku stojí vychytávka, ktorá umožňuje rodičom nastaviť dieťaťu denný režim, kedy sa má učiť a kedy sa môže hrať. Avšak, Imoo Learning Phone nie je len softvérovo praktický, ale je to aj celkom slušne vybavená mašina. Okrem jasnej a očividnej inšpirácii od Apple, na tomto študentskom telefóne nájdeme 5,5-palcový FullHD AMOLED displej, MediaTek Helio P10 procesor taktovaný na 2,0 GHz, 3 GB RAM s 32 GB internej pamäte, 13 MPx zadný a 5 MPx predný fotoaparát, a batériu s kapacitou 2930 mAh. Momentálne je možné novinku rezervovať za vysokých 405 €.

imoo learning phone 2

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]