banner-zuk-z2Spomínate si na novú dcérsku značku spoločnosti BBK Electronics, ktorá stojí za velikánmi ako OnePlus, Oppo a Vivo? Dovoľte nám osviežiť vám pamäť. Jej meno je Imoo a spomínali sme ju pred niekoľkými týždňami. Vtedy sme vás informovali, že Imoo pracuje na svetovo prvom smartfóne, ktorý je určený na vzdelávanie. Telefón bol oficiálne predstavený a je pomenovaný prosto – Imoo Learning Phone.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Takže, čo presne znamená smartfón určený pre študentov? Pre začiatok, Learning Phone využíva operačný systém Study OS (založený na Androide 6.0 Marshmallow), ktorý je zaplavený množstvom softvérových funkcií, ktoré pomáhajú žiakom. Taktiež je potrebné spomenúť, že tento systém je určený pre Čínu a čínskych študentov. Integrovaných je 325 tisíc učebníc, 170 tisíc prepojených vyučovacích textov, či 16 miliónov otázok a odpovedí z rôznych predmetov. Táto kopa informácií je určená pre stredné školy a aj pre univerzity.

[tip color=“white“]TIP: Spoločnosť stojaca za OnePlus, Oppo a Vivo uvádza novú značku smartfónov [/tip]

imoo learning phone 1

Imoo do Learning Phone vložilo aj softvér, ktorý vyrieši akýkoľvek aritmetický príklad a stačí ho len naskenovať pomocou fotoaparátu. Tento trik sa dá použiť aj na prekladanie textu. Za zmienku stojí vychytávka, ktorá umožňuje rodičom nastaviť dieťaťu denný režim, kedy sa má učiť a kedy sa môže hrať. Avšak, Imoo Learning Phone nie je len softvérovo praktický, ale je to aj celkom slušne vybavená mašina. Okrem jasnej a očividnej inšpirácii od Apple, na tomto študentskom telefóne nájdeme 5,5-palcový FullHD AMOLED displej, MediaTek Helio P10 procesor taktovaný na 2,0 GHz, 3 GB RAM s 32 GB internej pamäte, 13 MPx zadný a 5 MPx predný fotoaparát, a batériu s kapacitou 2930 mAh. Momentálne je možné novinku rezervovať za vysokých 405 €.

imoo learning phone 2

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom