Premiéra legendárneho Walkmanu od Sony zmenila začiatkom júla v roku 1979 spôsob, akým dovtedy ľudia počúvali svoju obľúbenú hudbu. Kazety a staré technológie však z novej iterácie tohto zariadenia výrobca vypustil a priniesol na svet výročnú verziu s modernými štandardmi, ktorá má oslavovať 40-té výročie pôvodného modelu. Nový Sony Walkman prichádza s dotykovým displejom, Bluetooth pripojením a ďalšími fičúrami, pričom prináša nádych nostalgie a zároveň poriadne mastnú cenu. Téme sa venoval portál Gizmodo.

Viacerí výrobcovia z technologického odvetvia sa snažili priniesť svojim zákazníkom niečo, čo by im pripomenulo dobu spred niekoľkých desiatok rokov a spojilo ikonické zariadenia minulosti s modernými prvkami. Podobným smerom sa vybralo už niekoľko spoločností, vrátane Sony, ktoré ukázalo aj PlayStation Classic, novú spomienku na prvú konzolu PlayStation 1 z 90-tých rokov.

Legendárny Walkman je späť aj s modernou výbavou

Tentokrát sa táto japonská spoločnosť rozhodla fanúšikom pripomenúť svoje revolučné zariadenie z 1. júla 1979, teda populárny Sony Walkman, ktorý zmenil život mnohým ľuďom. Moderná alternatíva tohto produktu síce prináša podobné črty a vzhľad ako spred 40 rokov, no do vienka dostala niekoľko nových funkcií, bez ktorých by sa dnešný používateľ už nezaobišiel. Priestor na kazety nahradil 3,6″ dotykový displej, ktorý zobrazuje používateľské prostredie systému Android.

Nenechaj si ujsť
Legendárny Walkman oslavuje 40 rokov. Má úžasnú históriu

Pre ešte väčšiu nostalgiu pridalo Sony aj šetrič obrazovky, ktorý pripomína starú kazetu, no jej vzhľad sa mení podľa prehrávanej hudby. Spomienky ešte viac oživí aj jedinečné púzdro. Pre ukladanie hudby v Hi-Res kvalite však výrobca priniesol 16 GB vstavanej pamäte, čo ale nie je na dnešné pomery príliš veľa kapacity. Napraviť to však má Wi-Fi pripojenie, s ktorým sa môže používateľ pripojiť k internetu a svojej obľúbenej hudobnej streamovacej službe, informuje Techspot.

Cena mnohých nepoteší

K tomu všetkému sa pridáva aj batéria s dostatkom kapacity. Na jedno plné nabitie má údajne vydržať až 26 hodín nepretržitého prehrávania pesničiek. Túto novinku Sony odhalilo poprvýkrát na výstave IFA 2019 v Berlíne. Cena za takéto retro zariadenie je však vyššia, ako by mnohí dúfali. Spoločnosť zrejme verí, že osloví dostatok zákazníkov, ktorí si za tento moderný Walkman zaplatia 440 €. Dostupný by mal byť v Európe už počas decembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom