Švédska nábytkárska spoločnosť IKEA to s chytrými produktmi do domácnosti zrejme myslí vážne. Len nedávno boli ukázané lacné elektrické roletySpoločnosť však nezaháľa a pokračuje v rozširovaní svojho sortimentu. Tentokrát padla voľba na reproduktory, ktoré vzišli zo zabehnutej spolupráce so spoločnosťou Sonos. 

Aj keď spoločnosti IKEA a Sonos spolupracujú už niekoľko rokov, toto je vôbec prvý inteligentný reproduktor, ktorý vzišiel z ich spoločného úsilia. Nesie názov Symfonisk a predávať sa začne v priebehu augusta tohto roka. A vďaka čomu ho je možné označiť ako inteligentný? Vďaka možnosti spolupráce s domácimi asistentmi (Google Home, Amazon Alexa, Siri) a ďalšími smart produktmi spoločnosti IKEA.

Reproduktory ako súčasť nábytku?

Ako bolo spomenuté, reproduktory Symfonisk bude možné prepojiť s už existujúcimi zariadeniami, ako sú svietidlá, vypínače či žalúzie. Namiesto budíka si tak budeš môcť nastaviť spustenie obľúbeného playlistu, vytiahnutie roliet a zapnutie žiaroviek v požadovanej intenzite a teplote farby. Nie je to však jediný produkt.

V nasledujúcich mesiacoch by sme sa mali dočkať viacerých zaujímavých noviniek, ktorých cieľom je dostať sa do miliónov domácností po celom svete. V rámci toho sa hovorí aj o špeciálne navrhnutom nábytku, ktorý v sebe bude mať integrované inteligentné reproduktory Sonos. Zatiaľ však okrem predpokladaného začiatku predaja nie sú známe žiadne ďalšie informácie, dokonca nebola odhalená ani cena reproduktora Symfonisk.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom