Včera vo večerných hodinách sa začali šíriť informácie, že centrálu YouTube v americkom meste San Bruno napadol ozbrojený útočník. Najskôr išlo zväčša o príspevky na sociálnych sieťach, ktoré však neskôr potvrdila aj polícia. Identifikovaná už bola aj strelkyňa.

Včera približne v čase 12:45 miestneho času (21:45 SEČ), polícia v kalifornskom meste San Bruno prijala množstvo volaní na tiesňovú linku 911, v ktorých ľudia informovali o ozbrojenom strelcovi v sídle spoločnosti YouTube. Niekoľko zamestnancov priamo z centrály podávalo prvé informácie o incidente aj prostredníctvom Twitteru.

Bezpečnostné zložky začali krátko po ohlásení policajnú akciu, o ktorej neskôr informovali prostredníctvom oficiálnej správy. Polícia po vstupe do budovy začala s pátraním po strelcovi a s evakuáciou zamestnancov. Následkom streľby útočníka boli zranené tri osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice. V kritickom stave je 36-ročný muž, hospitalizované sú aj dve ženy vo veku 32 a 27 rokov. Do nemocnice bola prevezená ešte jedna žena, ktorá utrpela zranenie nohy, nie však priamym následkom streľby. Informuje The Verge.

Motív zatiaľ nepotvrdený

Ako útočník bola identifikovaná 39-ročná žena, Nasim Aghdamová zo San Diega. Strelkyňa bola po vstupe polície do budovy nájdená mŕtva, pričom policajný šéf  potvrdil, že podľa všetkého išlo o samovraždu. Motív jej konania je stále predmetom vyšetrovania.

Žena na videoportáli YouTube spravovala niekoľko kanálov. Podľa informácií, ktoré priniesol portál Engadget, sa dotyčná označovala ako aktivistka za práva zvierat. V niekoľkých videách mala kritizovať podmienky a postup YouTube voči jej videám, pričom sa sťažovala aj na demonetizáciu obsahu. Momentálne sa zdá, že jej účty už boli zmazané.

Pošli nám TIP na článokNovinky