Včera vo večerných hodinách sa začali šíriť informácie, že centrálu YouTube v americkom meste San Bruno napadol ozbrojený útočník. Najskôr išlo zväčša o príspevky na sociálnych sieťach, ktoré však neskôr potvrdila aj polícia. Identifikovaná už bola aj strelkyňa.

Včera približne v čase 12:45 miestneho času (21:45 SEČ), polícia v kalifornskom meste San Bruno prijala množstvo volaní na tiesňovú linku 911, v ktorých ľudia informovali o ozbrojenom strelcovi v sídle spoločnosti YouTube. Niekoľko zamestnancov priamo z centrály podávalo prvé informácie o incidente aj prostredníctvom Twitteru.

Bezpečnostné zložky začali krátko po ohlásení policajnú akciu, o ktorej neskôr informovali prostredníctvom oficiálnej správy. Polícia po vstupe do budovy začala s pátraním po strelcovi a s evakuáciou zamestnancov. Následkom streľby útočníka boli zranené tri osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice. V kritickom stave je 36-ročný muž, hospitalizované sú aj dve ženy vo veku 32 a 27 rokov. Do nemocnice bola prevezená ešte jedna žena, ktorá utrpela zranenie nohy, nie však priamym následkom streľby. Informuje The Verge.

Motív zatiaľ nepotvrdený

Ako útočník bola identifikovaná 39-ročná žena, Nasim Aghdamová zo San Diega. Strelkyňa bola po vstupe polície do budovy nájdená mŕtva, pričom policajný šéf  potvrdil, že podľa všetkého išlo o samovraždu. Motív jej konania je stále predmetom vyšetrovania.

Žena na videoportáli YouTube spravovala niekoľko kanálov. Podľa informácií, ktoré priniesol portál Engadget, sa dotyčná označovala ako aktivistka za práva zvierat. V niekoľkých videách mala kritizovať podmienky a postup YouTube voči jej videám, pričom sa sťažovala aj na demonetizáciu obsahu. Momentálne sa zdá, že jej účty už boli zmazané.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom