Len pred pár minútami sa začali šíriť informácie, že centrálu YouTube v americkom meste San Bruno napadol ozbrojený útočník. Najskôr išlo len o príspevky na sociálnych sieťach, ktoré však už potvrdila aj polícia.

Medzi prvými informoval o incidente zamestnanec YouTube, Vadim Lavrusik, keď na Twitteri pridal znepokojivý príspevok o strelcovi v sídle spoločnosti. Neskôr svedectvo pridal aj produktový manažér, Todd Sherman, podľa ktorého si zamestnanci v jeho blízkosti najskôr mysleli, že ide o zemetrasenie.

Rýchlo sa však objavovali nové príspevky aj z okolia centrály, ktoré informovali o príchode policajných hliadok a zaznamenali ich zásah. Neskôr už informácie potvrdila aj polícia z kalifornského mesta San Bruno. Ich príspevok prišiel približne pred pol hodinou (22:30 SEČ), no momentálna situácia nie je jasná. O incidente informujú aj portály The Verge či Gizmodo.

 Článok budeme po zistení ďalších informácií aktualizovať:

Viac informácií o strelkyni a následkoch jej konania je možné nájsť v tomto článku.

(23:45)

Šéf polície v San Bruno potvrdil, že útočníčka mala spáchať samovraždu, pričom následkom strelných poranení boli do nemocnice prevezené ďalšie 4 osoby. Ich zdravotný stav nie je bližšie známy.

(23:35)

Živý stream z vyjadrenia policajného šéfa vysiela agentúra Reauters na tejto adrese.

(23:25)

Šéf polície v San Bruno o 5 minút predstúpi s oficiálnym stanoviskom. Informoval o tom prostredníctvom Twitter účtu miestnej polície.

(23:15)

Podľa portálu Los Angeles Times boli zranené minimálne dve osoby, pričom útočníkom má byť žena.

V jednom zo svojich príspevkov Todd Sherman spomenul, že útočník mohol spáchať samovraždu. Ide však zatiaľ o nepotvrdené informácie. Aj následné príspevky ďalších zamestnancov naznačujú, že polícia stále zasahuje. Nad centrálou majú lietať helikoptéry.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom