Vlajkové SUV kórejskej automobilky konečne prichádza na náš trh aj ako plug-in hybrid. Hyundai Santa Fe tak dopĺňa rad motorizácií nielen o ekologickejšiu, ale aj o najvýkonnejšiu verziu, ktorou je práve plug-in hybrid, informuje automobilka v tlačovej správe pre médiá.

Plug-in hybridná motorizácia Hyundai Santa Fe pozostáva z 1,6-litrového benzínového motora o výkone 132 kW (180 koní), ktorý samozrejme dopĺňa elektromotor s výkonom 66 kW (90 koní), pričom systémový výkon sústavy predstavuje solídnych 195 kW (265 koní). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dá plug-in hybridné Santa Fe za 8,8 sekundy.

NEPREHLIADNI
Nový Hyundai Santa Fe konečne pozná slovenské ceny. Kedy príde plug-in hybrid?

O radenie sa stará 6-stupňový automat a batéria s kapacitou 13,8 kWh by podľa cyklu WLTP mala zabezpečiť dojazd slušných 58 km. Sklamaním je však rozhodne slabučká palubná nabíjačka s výkonom iba 3,3 kW.

Hyundai

Poteší ale prítomnosť pohonu všetkých štyroch kolies, či celý rad moderných technológií a asistentov známych z modelov s čisto spaľovacími motormi, respektíve hybridnej motorizácie Santa Fe. Dôležitým poznatkom je, že plug-in hybrid sa predáva iba v najvyššej výbave Premium, čo sa však odzrkadľuje aj na štartovacej cenovke.

Po odrátaní 1500 € bonusu, ktorý je na plug-in hybrid aktuálne k dispozícii, je základná cena 50 590 €. Jedná sa ale o najvyššiu možnú výbavu a za príplatok sa dá dokúpiť už iba panoramatické strešné okno (1200 €), metalický lak (660 €), pričom metalická farba Magma Red je bezpríplatková, na výber je aj 7-miestne prevedenie (1000 €) a pre tých, ktorí si chcú dopriať maximálny komfort, je k dispozícii Luxury Pack s ešte prémiovejšími dizajnovými prvkami interiéru a exteriéru či diaľkovým inteligentným parkovacím asistentom (2500 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom