Vývoj futuristického spôsobu dopravy sa opäť výrazne pohol. Vlastný hyperloop spoločností Tesla/SpaceX totiž dosiahol ďalší rekord v rýchlosti a plánujú ho dokonca ešte viac zvýšiť. 

Za posledným rekordom počas Hyperloop Pod Competition začiatkom týždňa stáli študenti tímu WARR, ktorí zostrojili „pod“ pohybujúci sa rýchlosťou 324 km/h. Avšak podľa Elona Muska tento rekord prekonal jeho pod s logom Tesla, a to rýchlosťou až 355 km/h. Oba rekordy boli pritom realizované na testovacej dráhe SpaceX, ktorá má dĺžku 1.3 kilometra a vedie priamo do sídla spoločnosti v Kalifornii.

Trúfa si na nadzvukovú rýchlosť

Kým sa inžinierom podarí prekonať rýchlosť zvuku, ešte určite nejaký čas potrvá. Vývoj ale ide celkom rýchlo a Musk si už budúci mesiac trúfa v jeho takmer vákuovej testovacej dráhe nastaviť rekord na úrovni 500 km/h, čo je zhruba polovica rýchlosti zvuku.

Nenechaj si ujsť
Konečne máme fotku, ako vyzerá auto v tuneloch The Boring Company. Musk sa však pochválil aj ďalším úspechom

Prvý koncept hyperloopu na papieri vznikol v auguste 2013, pričom Musk v ňom písal o maximálnej rýchlosti takmer 1300 km/h. V tom čase odhadoval vývoj prototypu na 1-2 roky, pokiaľ bude Hyperloop jeho najvyššou prioritou. Neskôr ale priznal, že Hyperloop má od jeho priorít ďaleko a reálne to vidí skôr na 3 až 4 roky.

Pošli nám TIP na článokTech