Čínsky Huawei sa má pripravovať na nečakaný krok v segmente smartfónov, ktorý výrazne ovplyvnili zákazy zo strany USA. Kvôli nim má gigant nemalé problémy, ktoré však môže zmierniť aspoň v prípade dcérskej spoločnosti. Podľa nových správ má byť Huawei pripravený predať časť firmy Honor, ktorá sa tak môže stať nezávislou. Potom pre ňu nemajú platiť ani zákazy Spojených štátov. Téme sa venoval Reuters.

Huawei dopláca na reštrikcie zo zámoria, ktoré ho pripravili o možnosť využitia komerčných čipov vyrábaných americkými technológiami a o mnohých kľúčových dodávateľov. Spoločnosť sa situáciu snaží riešiť, no podľa jedného z predstaviteľov je aktuálne dôležité to, aby prežila.

Zákazy USA majú vplyv aj na dodávky čipov a využitie softvéru v Huawei smartfónoch, ktoré nemôžu využívať Google služby. Tie však spoločnosť nahradila vlastnou alternatívou v podobe HMS (Huawei Mobile Services).

Stále však tápa v prípade hardvéru. V polovici septembra totiž výrobca prišiel aj o tak dôležitého dodávateľa, akým bola firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Huawei údajne predáva Honor

Dôsledky obmedzení zo strany administratívy Donalda Trumpa však platia aj pre jej dcérsku firmu Huawei – Honor. Modely tejto značky sú dobre známe aj v našich končinách. Jedná sa o cenovo dostupnejšie modely s podobnými možnosťami, aké majú Huawei smartfóny. Aby však gigant umožnil rozvoj dcérskej spoločnosti, plánuje ju predať.

Zobraziť celú galériu (0)
HiSilicon (Úprava redakcie)

Nenechaj si ujsť
Huawei reaguje na vyhlásenie Zuzany Čaputovej a zrušenie od Globsecu: Je to šok, neukázali žiadny relevantný dôkaz

Časť biznisu so smartfónmi Honor má podľa zdrojov agentúry Reuters Huawei predať za 3 miliardy dolárov, čo je približne 2,5 miliardy eur. Prvé náznaky tohto obchodu sa objavili ešte pred niekoľkými dňami, keď o tomto pláne spoločnosti informoval aj analytik Ming-Chi Kuo. Podľa jeho vyjadrení sa má stať Honor po oddelení od Huawei nezávislý, a teda preň nebudú platiť reštrikcie z USA, informoval portál Gizmochina.

Medzi záujemcami má byť aj Xiaomi

Zatiaľ nie je presne známe, ktoré časti spoločnosti Honor plánuje Huawei odpredať, no budúci kupca môže za spomínanú sumu získať samotnú značku Honor, vývojové centrum a celú dodávateľskú sieť spoločnosti.

Zamestnanci Huawei však negovali tvrdenia analytika, ktorého odhady sú dôveryhodné aj napríklad pri odhaľovaní informácií o nových iPhonoch a ďalších smartfónoch. Medzi potencionálnymi kupcami Honoru je pritom aj hlavný distribútor smartfónov tejto značky, Digital China, čínsky výrobca elektronicky TCL a dokonca údajne aj Xiaomi.

Žiadna zo spoločností sa však k tejto téme nevyjadrila. V prípade, ak by Huawei odpredal dcérsky Honor inému výrobcovi, mohla by spoločnosť opäť získať potrebných dodávateľov a technológie, ktoré aktuálne nemôže využívať kvôli zákazom USA. Momentálne je celý predaj Honoru príliš neistý a neostáva nič iné, len si počkať, ako sa celá situácia bude ďalej vyvíjať a či Huawei skutočne plánuje predať túto dcérsku firmu.

Ďalšie články: 

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú