Huawei žaluje Samsung za porušenie patentových práv v Číne a USA

banner-p9
Pre prekvapujúci ťah sa rozhodla spoločnosť Huawei, ktorá na dvoch hlavných trhoch, v Číne a USA, žaluje svojho úhlavného konkurenta a giganta trhu, Samsung. Je to vôbec prvýkrát, čo tento čínsky výrobca podal žalobu ohľadne duševného vlastníctva proti juhokórejskej spoločnosti. Vidíme tak obrátenie rolí, keďže zvyčajne to vyzerá naopak, prední svetoví výrobcovia žalujú čínske spoločnosti.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Prezident oddelenia pre duševné vlastníctvo spoločnosti Huawei vyhlásil: „Dúfame, že Samsung zastaví porušovanie našich patentov a získa potrebné licencie od Huawei a bude pracovať spoločne s nami na posúvaní nášho odvetvia dopredu.“ Právnici Huawei žiadajú kompenzácie na trhoch v USA a Číne za používanie nelicencovanej 4G technológie, operačných systémov a softvéru používateľského rozhrania v smartfónoch značky Samsung. Nie je jasné, či čínska spoločnosť usiluje o finančné odškodnenie, hovorí sa skôr o tom, že sa bude snažiť o dohodu, ktorá by dovoľovala firme využiť niektoré technológie patentované Samsungom. To by potenciálne mohlo pomôcť Huawei v plánoch rozšíriť svoju prítomnosť na medzinárodných trhoch, keďže tento proces sa spomalil. V tejto oblasti má však stále navrch pred konkurenti ako Xiaomi či Meizu.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


huawei-p9-dualny-fotoaparat-leica

Huawei si v posledných rokoch vedie dobre, rozširuje svoju produktovú líniu smartfónov a neustále vylepšuje svoje vlajkové modely pomocou nových technológií. Spoločnosť už má na trhu napríklad zariadenia s duálnym fotoaparátom alebo smartfón s technológiou 3D Touch. Čínska spoločnosť minulý rok investovala viac než 9 miliárd dolárov na výskum a vývoj, a ku koncu roka 2015 bola vlastníkom 50 377 patentov. Uvidíme, aký výsledok prinesú tieto právnické „ťahanice“.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]