Čínsky gigant predstavil svoje hodinky Watch GT v októbri minulého roka, odkedy sa z nich predalo až 1 miliónov kusov, informoval Huawei v tlačovej správe. Kvôli záujmu zákazníkov sa spoločnosť rozhodla tento produkt vylepšiť pre potreby športovcov, ale aj biznismenov. Huawei sa dnes v Paríži rozhodol ukázať športové a elegantné prevedenie hodiniek Watch GT, ktoré si v upravenej podobe zachovali všetky prednosti.

Hodinky Huawei Watch GT boli navrhnuté, aby ponúkli dostatok možností a skvelú výdrž batérie, vďaka čomu si ich obľúbilo množstvo zákazníkov. Výrobca sa teraz rozhodol predstaviť tieto hodinky aj vo verzii „Elegant Edition“ a „Active Edition“. Zatiaľ čo verzia pre aktívnych športovcov disponuje 46 mm ciferníkom a 1,39″ AMOLED HD displejom s rozlíšením 454 x 454 pixelov, luxusnejšie vyzerajúce prevedenie dostalo 1,2″ AMOLED HD displej s rozlíšením 390 x 390 pixelov.

Huawei stavil na eleganciu a športový štýl

Popritom však ponúkajú rovnako skvelú 2-týždňovú výdrž batérie, ktorá šetrí energiu aj automatickým prepínaním medzi šetriacim a výkonovým režimom podľa potrieb používateľa. Ten ich môže pohodlne nosiť na zápästí aj celý deň a využívať všetky vstavané funkcie pre meranie tepu či monitorovanie spánku počas noci, ale aj 90-minútové cvičenia a notifikácie. Napriek tomu vydržia hodinky Huawei Watch GT omnoho dlhšie ako iné konkurenčné hodinky.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Huawei zaútočil správnymi zbraňami. Hodinky Watch GT výdržou a dizajnom zahanbujú Samsung aj Apple

V prípade, ak by sa ich niekto rozhodol využívať viac ako klasické hodinky a vypol monitorovacie funkcie, výdrž sa rázom predĺži až na 30 dní. Huawei sa však zameral práve na fitnes funkcie, kde teraz ponúka aj nový Triatlon režim, ktorý zahŕňa tri vonkajšie aktivity. Patrí sem plávanie, bicyklovanie a beh. Systém hodiniek zaznamenáva priebeh všetkých aktivít, vrátane prestávok. Do doterajšej klasickej a športovej verzie hodiniek sa tento režim dostane neskôr prostredníctvom aktualizácie.

Nechýba tiež sada nových remienkov

Pri meraní tepu srdca prostredníctvom funkcie HUAWEI TruSeen™ 3.0 sú hodinky Watch GT schopné nepretržite zaznamenávať tep počas aktivít. Kombináciou algoritmov a hardvéru je možné používateľovi odporučiť aj intenzívnejší tréningový plán, aby dosiahol svoj stanovený cieľ. S funkciou TruSleep™ 2.0 je zasa sledovaný a analyzovaný spánok, ktorého kvalitu si môže majiteľ hodiniek zlepšiť na základe až 200 odporúčaní. Spojením týchto monitorovacích možností dokážu hodinky od tohto giganta presne sledovať zdravie používateľa.

Nové elegantné prevedenie hodiniek Watch GT bude dostupné v dvoch prevedeniach, a to Magic Pearl White a Tahitian Magic Black Pearl, ktoré boli vytvorené špeciálnym procesom. Bielu verziu Huawei vyrobil pomocou rezania diamantom, ktorý vytvára 48 precíznych trojuholníkových rezov.

Vďaka tomu sa pri nosení odrážajú slnečné lúče v rôznych uhloch a hodinky tak žiaria mnohými farbami. Tie však prichádzajú aj pre remienky, ktoré budú dostupné tiež v tmavej zelenej, oranžovej, bielej a čiernej farbe. Cena bude štartovať na 229 €, pričom 46 mm verzia ťa vyjde potom na 249 €. 

…a nový Huawei Band 3

Popri nových verziách týchto hodiniek ukázala spoločnosť v Paríži aj ešte lepší náramok Huawei Band 3 a 0,95″ AMOLED displejom, ktorý má svojim spracovaním prilákať najmä mladších zákazníkov.

Svojou výbavou sa sústredí najmä na monitorovanie zdravia pomocou sledovania tepu srdca v reálnom čase, no dokáže tiež rozoznať plávanie či analyzovať spánok používateľa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom