Huawei predstavil VR Headset a náramok Band A1, konkuruje tak Samsungu a Xiaomi

banner-p9

[/blockquote]

Novinka na trhu smartfónov, model dcérskej spoločnosti Huawei, Honor V8, nebol jediným zariadením predstaveným na dnešnej konferencii. Táto spoločnosť predstavila ďalšie veľmi zaujímavé zariadenia. Konkrétne ide o headset virtuálnej reality, ktorý prichádza s názvom Honor VR Headset a ďalšou novinkou je smart náramok Honor Band A1. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Už pred časom sme vás informovali, že vstup spoločnosti Huawei na trh virtuálnej reality sa blíži. Dnes sa tento krok stal realitou a výrobca predstavil Honor VR Headset, ktorý bude predstavovať konkurenciu hlavne pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR. Ako sa očakávalo, aj Honor VR bude fungovať podobne ako model od juhokórejského giganta. Bude tak spolupracovať len so smartfónmi z vlastných radov, ktoré poskytnú vhodný obsah. Podporované sú modely Huawei P9, P9 Plus, Mate 8 a samozrejme prvý smartfón Huawei s 2K displejom, Honor V8.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Huawei-Honor-VR-presentation-2

Nový headset má vstavaný HiFi systém, ponúkajúci 360° zvuk (v prípade kompatibility slúchadiel užívateľa). Nakoľko počas používania VR headsetu nie je možné nosiť okuliare, samotný headset sa dokáže prispôsobiť krátkozrakosti až do úrovne siedmych dioptrií. Zariadenie podporuje režim ochrany očí, Cinema režim či režim Video 2.0. Naviac, vďaka spolupráci s Youku, bude pri štarte predaja dostupných 1000 filmov vo virtuálnej realite. Trocha znepokojujúca je však zatiaľ nedostatočná podpora hier.

Huawei-Honor-Band-A1

Dominanciu Xiaomi na poli smart náramkov sa bude snažiť Huawei narušiť vďaka modelu Honor Band A1. Ten príde v 8 farebných prevedeniach a bude vyrobený z gumy, za cenu približne 12 € alebo z kože, pričom tento variant bude dostupný za 25 €. Čo sa týka funkcionality, náramok bude schopný rozlíšiť, či práve kráčate, bežíte alebo bicyklujete, a to s úžasnou schopnosťou rozpoznania pohybu až 97,14% a presnosťou 97,64%. Samozrejmosťou je podpora monitorovania spánku, kde náramok dokáže odlíši krátke zdriemnutie a bežný spánok a neskoršia analýza spánku pomôže zlepšiť jeho úroveň. Unikátnou schopnosťou je kontrola UV žiarenia, ktorá ponúkne odporúčania na zabezpečenie ochrany pred škodlivým pôsobením slnečného žiarenia.

Huawei-Honor-Band-A11

Zdroj: Gizmochina (2)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]