Huawei tento rok predal 100 miliónov smartfónov po celom svete

banner-nexus-6p
Blíži sa koniec roka a svetové spoločnosti bilancujú rok 2015. Výnimkou nie je ani celosvetový gigant Huawei, ktorý sa tento rok naozaj vyznamenal. Spoločnosť dnes oznámila na sociálnej sieti veľmi príjemnú správu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Celkové čísla hovoria o 100 miliónoch predaných smartfónov po celom svete. Huawei teda zaznamenal historicky najlepší rok a zaradil sa medzi gigantov Apple a Samsung. Treba podotknúť, že tieto lákavé čísla sú dosiahnuté predovšetkým zmenou politiky spoločnosti, ktorá sa po novom zameriava skôr na high-end segment. Najúspešnejšie smartfóny spoločnosti sú určite bez prekvapenia, Huawei Mate S a Huawei P8, ktoré ukázali, akým smerom sa bude Huawei uberať.

huawei mate s (13)

Huawei Mate S

Nesmieme však zabúdať ani na spojenectvo s internetovým gigantom Google, ktoré prinieslo špičkový smartfón Huawei Nexus 6P. Tieto čísla však ani zďaleka nemusia byť tie najlepšie v histórii, nakoľko Huawei pripravuje v roku 2016 vstup na americký trh so svojou dcérskou spoločnosťou Honor.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
  • honor

    ale honor 7 plus stale nevydali… co je s nim mate o nom nejake nove info uz konecne?