Väčšina popredných výrobcov už tento rok predstavila svoje vlajkové lode. Chýbal už len čínsky Huawei, ktorý to ale dnes všetko zmenil v Mníchove. Privítaj nové nadupané modely Mate 10 a Mate 10 Pro.

Primárnym poznávacím znakom týchto noviniek bude rozhodne ich takmer bezrámikový displej s pomerom strán 18:9. Zahanbiť sa však nenechá ani po zvyšných stránkach, keďže ponúka napríklad luxusný dizajn v kombinácii so skelenou zadnou časťou, v ktorej sa nachádza hliníkový výrez pre snímače fotoaparátu a prisvetľovaciu LED diódu. Úplnou novinkou pre Huawei je certifikácia IP67 pre Mate 10 Pro a IP53 pre klasickú Mate 10-ku.

Jeden z najkrajších

So snímačom odtlačkov prstov v domovskom tlačidle na prednej strane (len model Mate 10) bude taktiež určite mnoho fanušikov spokojných. Na druhej strane, Mate 10 Pro má skener odtlačkov na zadnej strane v spomínanom výreze.

Rozhodne sa však jedná o oveľa praktickejšie a pohodlnejšie riešenie ako rôzne skenery tváre či očnej dúhovky. Palec hore za tento krok! Prednú stranu tak vypĺňa 6-palcový Huawei Full Vision FullHD+ OLED displej s podporou HDR a takmer bezrámikovým charakterom pre Mate 10 Pro. Pozor ale, v prípade Mate 10 sa jedná o LCD panel a má dokonca QuadHD rozlíšenie!

Poriadna mašina

Ako sa na pravú vlajkovú loď patrí, aj po hardvérovej stránke sme teda očakávali len a len tie najlepšie vlastnosti. O dávku vysokého výkonu sa pilne bude starať procesor Kirin 970, ktorý podporí 4 GB pamäť RAM a 64 GB úložisko, respektíve 6 GB RAM a 128 GB úložisko v prípade Mate 10 Pro. Napájanie obstará nadpriemerná 4000 mAh batéria s extrémne rýchlym nabíjaním, ktoré má ako prvé na svete bezpečnostný certifikát, ktorý zaručí maximálnu spoľahlivosť za každých podmienok.

Grafickým akcelerátorom je potom 12-jadrové Mali-G72, ktoré má výkonu na rozdávanie. Ako niektoré iné vlajkové lode v roku 2017, Huawei sa taktiež rozhodol staviť na umelú inteligenciu, ktorú procesor naplno podporuje a pomáha mu, aby zvýšil svoj výkon a pracovnú efektivitu o fantastických 50 %.

Výborným príkladom sily je napríklad schopnosť rozpoznať neuveriteľných 2000 fotografií za sekundu či zlepšiť efektivitu spotreby komponentov. Čínsky gigant sa však dušoval, že dokázal docieliť, aby systém ostal bleskovo rýchly aj po 18 mesiacoch používania.

Fotoaparát s najvýššími ambíciami

Na zadnej časti oboch verzií noviniek sídli 12 a 20 MPx duálny Leica fotoaparát s historicky najnižšou clonou f/1.6 a optickou stabilizáciou obrazu. Opäť je to jeden klasický a monochromatický senzor, vďaka čomu budeš môcť vytvárať vskutku špeciálne snímky.

Umelá inteligencia je priamo zapojená aj pri fotoaparáte a spoločnosť vyhlásila, že pre dosiahutie čo najlepších výsledkov implementovala cez 100 miliónov scenérií, aby dosiahla čo najlepší výsledný efekt v automatickom režime.

Malé detaily, ktoré ho robia jedným z najlepších

Operačným systémom je nové EMUI 8.0 doplnené taktiež o najnovší Android 8.0 Oreo. Nechýba ani najpresnejšie GPS doteraz, vďaka ktorému nebude navigácia problémom ani v husto obývaných oblastiach či v tuneloch. Špeciálnou vlastnosťou je tiež bezstratové HiFi audio 384k/32 bit.

Podľa nás však zďaleka najzásadnejším detailom je PC mód, vďaka ktorému nové Mate 10-ky pripojíš k počítaču či televízoru len skrz Type-C kábel. A nakoniec ceny. Mate 10 ťa vyjde na 699 € a Mate 10 Pro na 799 € už od novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP