Inteligentná tabuľa sa dokáže premeniť na desktop počítač, profesionálne riešenie pre videokonferencie a večer si na nej užiješ film z Netflixu.

Momentálna situácia praje moderným riešeniam, ktoré v rámci svojej ponuky umožňujú videohovory. Huawei na Slovensku predstavil IdeaHub, ktorý v sebe kombinuje whiteboard, veľkorysý projektor a inteligentné zariadenie na konferenčné hovory.

Riešenie do kancelárie aj na zábavu

Scenárov kde použiť inteligentnú tabuľu na písanie je celá plejáda. Konferenčné miestnosti, inteligentné kancelárie, kancelária riaditeľa, prijímací salónik a svoje uplatnenie si nájde aj v prípade home office. Samozrejme, ak si technologický fanúšik, ktorý sa nezdráha do svojho vybavenia investovať. Zabudnúť nesmieme ani významnú cieľovú skupinu, ktorou sú korporáty.

Huawei IdeaHub má elegantné biele rámiky a možno ho postaviť na stojan s kolieskami a fixnou výškou alebo zavesiť na stenu. Displej má uhlopriečku 65″ alebo 86″, 4K rozlíšenie, obnovovaciu frekvenciu 60 snímok za sekundu, je vybavený antireflexnou vrstvou a adaptívnou korekciou jasu.

Bohatá výbava s plejádou užitočných funkcií

Výrobca prízvukuje veľmi nízku latenciu pri ovládaní dotykom, čo môžeme z prezentácie potvrdiť. Pribalené je elegantné neaktívne pero, ktoré sa dá magnetom prichytiť priamo na tabuľu. Zaujímavou vychytávkou je, že na IdeaHub môžu písať dvaja ľudia súčasne.

Priestor na písanie, či kreslenie je nekonečný, tabuľa dokáže previesť text písaný rukou na strojový, robiť poznámky môžeš aj priamo do existujúcej prezentácie, či webovej stránky a všetko následne veľmi jednoducho uložiť ako obrázok, poslať mailom alebo zdieľať kolegom v miestnosti.

zdroj: huawei.com
huawei.com

Zabudovaná kamera dokáže snímať obraz v 4K s 30 obrázkami za sekundu, zvládne 2-násobný digitálny zoom, zorné pole má 80° a z obrazu vie eliminovať zarosenie, zaprášenie a otlačky prstov. Kamera je podporená dvanástimi mikrofónmi, ktoré dokážu veľmi rýchlo a presne identifikovať zdroj zvuku v miestnosti.

Vďaka umelej inteligencií kamera automaticky zoomuje na rečníka, a ak má k dispozícií databázu, vie mu sama priradiť aj plávajúcu menovku. Zoomovanie sme skúšali na predstavení a funguje skutočne spoľahlivo a rýchlo. IdeaHub si rozumie so všetkými bežne používanými službami na videohovory.

Inteligentná tabuľa beží na operačnom systéme Android, rozšíriť sa dá aj o Windows 10 Enterprise. V prípade Android prostredia je k dispozícií obchod s aplikáciami AppGallery. Nainštalovať môžete každú jednu aplikáciu z obchodu, vývojári aplikácií ich nemusia prispôsobovať pre IdeaHub.

V prostredí Windows 10 Enterprise máš k dispozícií plnohodnotný desktopový počítač na obrovskej obrazovke. Pre pohodlné ovládanie môžeš pripojiť pomocou Bluetooth klávesnicu alebo myš. Huawei tiež predstavil externý touchpad CloudLink Touch, ktorý uľahčuje ovládanie na diaľku.

Ovládať Huawei IdeaHub môžeš veľmi jednoducho aj akýmkoľvek prenosným zariadením pomocou aplikácie IdeaShare, ktorá je v Huawei smartfónoch predinštalovaná. Pripojiť akékoľvek iné zariadenie je možné pomocou USB-C adaptéra alebo cez bohatú výbavu portov, ktoré počítajú s HDMI, USB-A, USB-B, RJ45, 3,5 mm jackom alebo konektorom pre optický kábel.

Pre bezkontaktné párovanie a posielanie súborov nechýba NFC a nájdeme tu aj Wi-Fi. Nechýba možnosť prepojiť viacero IdeaHubov medzi sebou a vytvoriť tak sieť displejov, čo môže poslúžiť napríklad v korporátoch.

Ak máš stále na tvári úsmev z predstavy toho, že by si si Huawei IdeaHub zaobstaral ako domáce riešenie, predstav si ho ako centrálne multimediálne centrum bytu, či domu.

Zatiaľ čo cez deň ho môžeš využívať na prácu, videohovory, vytvárať ideové mapy, brainstormovať, večer ho premeníš na domáce kino, na ktorom si užiješ obľúbený film alebo dokument z Netflixu či YouTube. Navyše, pripojiť sa tu dá aj CD, či DVD mechanika.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP