Špičková vlajková loď Huawei Mate 30 Pro nemá ľahký osud. Obchodná vojna USA a Číny si, žiaľ, vybrala zásadnú daň na tomto gigantovi. Napriek aktuálnej  situácii sa ale Huawei nevzdal a snaží sa s týmto TOP smarfónom spraviť maximum.

Okrem domácej Číny, kde zožal veľký úspech, sa už totiž dostal aj na vybrané európske trhy, pričom po Španielsku zavíta aj do Česka, no najnovšie spoločnosť exkluzívne redakcii FonTech.sk ako prvej prezradila veľkú novinku. Huawei sa rozhodol priniesť Mate 30 Pro aj na Slovensko. Doteraz sme mohli vidieť, ako sa Huawei snaží pri niektorých smartfónoch vykrútiť zo zložitej situácie, ktorú spôsobili zákazy Spojených štátov a predstavil „nové“ verzie viacerých modelov.

Firma je naďalej na čiernej listine, a tak sa snaží nájsť spôsoby ako sa osamostatniť. Nedávne informácie prezradili, že sa Huawei pri výrobe modelu Mate 30 Pro už nespolieha na komponenty z USA a dokáže ho produkovať aj bez pomoci zahraničných dodávateľov.

Prémiový model so špičkovou výbavou

Práve tento smartfón dostal do vienka poriadnu výbavu, ktorá dokáže potešiť aj najnáročnejšieho používateľa. Do 8,8 mm hrubého smartfónu s hmotnosťou 198 g totiž dokázal Huawei vtesnať výkonné komponenty a poriadny zdroj energie, ktorým je 4500 mAh batéria s rýchlym 47 W káblovým a 27 W bezdrôtovým nabíjaním. Výkon pritom dodáva 8-jadrový procesor Kirin 990 vyrobený 7 nm+ technológiou, s ktorým spolupracuje operačná pamäť RAM o kapacite až 8 GB.

V prípade vnútorného úložiska typu UFS 3.0 sú na výber 128 GB a 256 GB pamäte, ktoré je možné rozšíriť pomocou nanoSD kariet spoločnosti. Veľkým lákadlom tohto modelu je tiež „quad“ fotoaparát so 40 MPx hlavným širokouhlým snímačom, ktorý ponúka clonu f/1.6 a optickú stabilizáciu. Ultraširokouhlý fotoaparát s totožným rozlíšením dostal clonu f/1.8 a do tretice je tu aj 8 MPx teleobjektív s clonou f/2.4, 3-násobným optickým priblížením a optickou stabilizáciou.

Štvrtým objektívom na zadnej stene je ToF senzor pre meranie hĺbky obrazu. Pri fotografovaní týmto modelom tak rozhodne nie je núdza o kvalitné fotografie, čo potvrdzujú aj výsledky testov DxOMark, kde sa stal so 121 bodmi (123 bodov pri 5G verzii) najlepším fotomobilom doteraz. Výborné výsledky podáva aj predný 32 MPx selfie fotoaparát s ďalším 3D ToF fotoaparátom.

Séria Mate 30 disponuje veľmi prepracovaným fotoaparátom, ktorý sa bude radiť medzi tie najlepšie na trhu. Dominuje hlavne v oblasti videa, a v najvyššej verzii Mate 30 Pro dokáže nahrávať slow-motion video až pri 7 680 fps. / Zdroj: Huawei

Huawei Mate 30 Pro beží na Androide 10 s nadstavbou EMUI 10, no ako je mnohým dobre známe, práve systém je ochudobnený o aplikácie a služby spoločnosti Google. Jednoducho sa musí spoliehať na vlastné riešenie spoločnosti, ktorým je obchod AppGallery. Napriek absencii týchto softvérových súčastí má v sebe veľký potenciál aj so vstavanými aplikáciami.

Práve kvôli špičkovej výbave a elegantnému dizajnu bola škoda, že si Mate 30 Pro nemohli zákazníci na mnohých európskych trhoch kúpiť. Situácia sa ale zmenila a pred pár dňami sme informovali, že sa táto vlajková loď dostane aj na pulty českých predajní. Česko však nebude jedinou krajinou v strednej Európe, kde si tento prémiový model bude môcť záujemca kúpiť.

Huawei Mate 30 Pro príde oficiálne aj na Slovensko.

Zástupcovia spoločnosti Huawei pre redakciu FonTech.sk exkluzívne potvrdili príchod Huawei Mate 30 Pro na Slovensko. Podľa našich informácií sa smartfón bude predávať výhradne v sieti obchodov PLANEO Elektro. U operátorov nebude k dispozícii.

Záujemcovia budú môcť túto vlajkovú loď kúpiť v týchto lokalitách: Bratislava – Rača, Prešov – OC Eperia, Nové Zámky – Aquario, Žilina – Mirage a v Banskej Bystrici. Huawei Mate 30 Pro bude dostupný iba v striebornej farbe (Space Silver) s 8 GB RAM/ 128 GB úložiskom za cenu 999 €, pričom k nákupu dostane zákazník jedinečnú ponuku. Zadarmo mu predajca pribalí aj bezdrôtové slúchadlá Freebuds 3, bezdrôtovú nabíjačku CP60 Wireless Charger a kryt.

Pokiaľ nový majiteľ tohto modelu vyplní po 14 dňoch používania aj formulár pre Huawei, ako bonus dostane hodinky Watch GT2 46 mm v hodnote 249 €. Ponuka platí od 10. februára do 31. marca.

Predaj smartfónu začne 10. februára 2020 a teasingová fáza bude dostupná od 1. februára. V tejto fáze si zákazník dohodne osobné predstavenie produktu na niektorej z predajní a následne si potom môže smartfón kúpiť. Klasicky online sa smartfón nebude dať  objednať!

Huawei

Dohodnutie stretnutia je možné po spustení teasingovej fázy vykonať na stránke obchodu Planeo, kde si zákazník vyberie pobočku a čas stretnutia. Každý zákazník pritom pri nákupe dostane špeciálnu pomoc od odborníka spoločnosti Huawei, ktorý bude priamo v predajni a odpovie na všetky prípadné otázky alebo tiež pomôže s prvotným zapnutím smartfónu a inštaláciou aplikácií. Zákazník navyše pri kúpe získava aj 6-mesačnú záruku na náhodné poškodenie prednej alebo zadnej časti zariadenia. Uplatniť ju však môže iba 1-krát.

Všetci majitelia modelu Mate 30 Pro navyše budú mať k dispozícii hotline linku, ktorá im prednostne pomôže v každom prípade. Huawei teda chce, aby spustenie predaja jeho prvého smartfónu označeného ako „AG“ (AppGallery – virtuálny obchod spoločnosti s aplikáciami), prebehlo bez problémov. Ešte pred spustení prvotnej teasingovej fázy, konkrétne 27. januára, plánuje navyše spustiť novú audiotextovú linku.

Ďalšími „AG“ smartfónmi budú modely zo série „P“

Už teraz je isté aj to, že ďalšími „AG“ smartfónomi z dielne Huawei, teda modelmi bez služieb a aplikácií Google, budú pripravované novinky P-série, ktoré výrobca predstaví v marci. Aj v prípade týchto noviniek spoločnosť zvolí rovnakú stratégiu ako pri Mate 30 Pro a poskytne preň iba vlastné služby a obchod AppGallery.

Huawei však nedávno uzavrel dohodu so spoločnosťou TomTom, ktorá pre jeho budúce smartfóny poskytne navigačný softvér a informácie o doprave, ktorými nahradí Mapy Google a bude ich môcť implementovať do vlastných aplikácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom