Huawei príde so smartfónom s podporou Google Daydream túto jeseň

banner-p9
V poslednom čase sa s výrazom Daydream stretávame čoraz častejšie. Tak sa totiž volá nová platforma virtuálnej reality, ktorú Google predstavilo na tohto ročnej konferencii Google I/O. Jej cieľom je priniesť lepší zážitok práve z virtuálnej reality.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Google už na konferencii oznámil, že platforma bude oficiálne dostupná niekedy na jeseň tohto roku. Zdá sa, že výrobcovia smartfónov sa už na príchod tejto platformy pripravujú a výnimkou nie je ani čínsky Huawei. Google však dodal, že väčšine dnešných TOP smartfónov sa pravdepodobne nepodarí pre platformu kvalifikovať a bude potrebné vyrobiť nové smartfóny špeciálne pre Google Daydream.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>VR headset od Huawei

VR headset od Huawei

CEO spoločnosti Huawei, Richard Yu, v rozhovore pre známy Wall Street spomenul, že spoločnosť príde s takýmto smartfónom už túto jeseň, teda v období prestavenia Google Daydream. Ďalšou zaujímavou informáciou bolo, že partnerstvo so spoločnosťou Leica, ktorá pomohla pri výrobe fotoaparátu Huawei P9, by malo potrvať ešte ďalších 5 rokov. Plánované je aj začatie predaja zariadení cez amerických predajcov. Otázne už len ostáva, či budú ľudia ochotný na nové smartfóny počkať a nesiahnu radšej po aktuálnych smartfónoch.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.