banner-honor7
Veľtrh IFA 2015 v Berlíne sa rozbieha na plné obrátky. Medzi spoločnosti, ktoré predstavili svoje novinky, patrí aj Huawei. Popri novom top modeli, Huawei Mate S, sa spoločnosť zamerala aj na trh s hodinkami a predstavila Huawei Watch. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Klasický dizajn

Ciferník inteligentných hodiniek Huawei Watch dosahuje priemer 42 mm, teda tradičnej veľkosti bežných náramkových hodiniek. Hodinky budú k dispozícii v rôznych spracovaniach vo farbe ružového zlata, nerezovej a čiernej oceli, rovnako ako s rôznymi podobami ciferníkov vo variantoch luxusný, business, pre ženy, moderný a simplistický. Ponuka 22 mm remienkov zahŕňa vzory z nerezovej oceli, ružového zlata, čiernej oceli alebo z hnedej a čiernej kože. Náramky sú ľahko vymeniteľné za akékoľvek klasické remienky s 18mm očkom.

Huawei Watch môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Huawei Watch

Klasické výrobné postupy

Huawei Watch sú vyrobené zo špičkových materiálov a ponúkajú 1,4-palcový dotykový AMOLED displej chránený proti poškriabaniu zafírovým sklíčkom (preferovaný výrobný postup výrobcov švajčiarskych hodiniek). Vyznačujú sa rovnako odolným telom z nerezovej oceli. Hodinky obsahujú taktiež senzor srdečného rytmu a šesťosí pohybový snímač. Displej dosahuje rozlíšenie 400 × 400 pixlov a hustotu zobrazenia 286 ppi pri kontrastnom pomere 10 000:1. Ide tak v súčasnej dobe o najkvalitnejší displej pre Android Wear zariadenia. K podčiarknutiu prezentácie módneho vzhľadu svojej novinky sa spoločnosť Huawei vo svojej najbližšej kampani spojila so známym módnym fotografom Máriom Testinom a módnymi ikonami Karlie Kloss a Seanom O’Pry.

Nová éra fitness technológií 

Huawei Watch obsahujú taktiež senzor srdečného tepu, ktorý je ľahko vyvýšený pre ešte tesnejší kontakt s pokožkou pre presnejšie meranie. Šesťosí pohybový senzor s gyroskopom a akcelerometrom pomáha sledovať aktivitu používateľov a dokáže rozoznať rôzne druhy pohybov ako chôdzu, beh alebo šplhanie po skalách. Benjamin Norton, Wearable Design Expert Huawei Consumer BG hovorí: „Dnešní používateľa sa neuspokoja iba s možnosťou byť neustále pripojení; hľadajú prémiové inteligentné hodinky s množstvom inovácií. Pri návrhu Huawei Watch sme hľadali spôsob, ako skombinovať to najlepšie z moderných technológií a inovácií spolu s klasickým vzhľadom. Som presvedčený, že Huawei Watch so zafírovým sklíčkom a kruhovým ciferníkom toho docielili.“ Richard Yu, CEO Huawei Consumer BG dopĺňa: „Spoločnosť Huawei sa zameriava na kontinuálne inovácie, ktoré nám dopomáhajú vytvárať presne také produkty, ktoré naši zákazníci chcú. Naše prvé inteligentné hodinky, ktoré sú výsledkom usilovnej práce oddelenia pre výskum a vývoj sú dôkazom, že ľudia o podobnú produkciu stoja. Huawei Watch sú unikátne hlavne prémiovým spracovaním a klasickým vzhľadom v kombinácii s použitím najmodernejších technológií. Takzvané wearables rozhodne zostanú veľmi dôležitým trhovým segmentom a Huawei bude, s využitím svojho bohatého know-how, usilovať o pozíciu lídra v tejto oblasti.“

Kompletné špecifikácie Huawei Watch:

  • Displej: 1,4-palcový kruhový AMOLED displej s 0,6 mm hranou, rozlíšením 400 × 400 pixlov a hustotou pixlov 286 ppi
  • Pamäť: 512 MB RAM + 4 GB flash pamäť
  • Podpora OS: Android 4.3 a vyšší, iOS 8.2 a vyšší
  • Konektivita: Bluetooth 4.1 BLE, Wi-Fi
  • Senzory: gyroskop, akcelerometer, senzor srdečného rytmu (PPG), barometer
  • Batéria: 300 mAh (32 hodín v aktívnom režime)
  • Stupeň odolnosti: IP67
  • Hrúbka: 11,3 mm
  • Hmotnosť: 61 g s koženým

Huawei Watch budú dostupné v 20 krajinách vrátane Slovenska. Cena sa pohybuje v závislosti od modelu od 399 € do 799 €.

Zdroj: TS Huawei

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP