banner-p9
Minuloročná vlajková loď Huawei, model P9, prišla s krásnym dizajnom a najviditeľnejšou zmenou bol duálny fotoaparát, ktorý spoločnosť pripravila v spolupráci so svetoznámym výrobcom Leica. Pre rok 2017 si Huawei chystá novú vlajkovú loď, ktorú by sme mohli vidieť už na výstave MWC 2017 v Barcelone. S blížiacim sa termínom výstavy sa na verejnosť dostávajú aj ďalšie rendery a špecifikácie nového modelu P10.

V porovnaní s doterajšími rendermi sú tie posledné oveľa reálnejšie a približujú nám dizajn novinky, ktorý Huawei môže poriadne zmeniť. Už pri prvom pohľade vidno nový displej, ktorý dostal aj zahnuté okraje a pod ním je novým prvkom domovské tlačidlo, ktoré však nebude mať vstavaný snímač odtlačkov prstov. Ten sa stále nachádza na zadnej strane pod duálnym fotoaparátom, ktorý zrejme príde znova s certifikáciou Leica.

huawei-p-10-4zdroj fotografie: Gizmochina

Veľkosť displeja môže dosahovať 5,5″ a prinesie QHD rozlíšenie. Pod kapotou dostane novinka procesor Kirin 960, ktorý už obsahuje aj nedávna vlajková loď, Mate 9. Nový Kirin sa skladá až z ôsmych jadier, z ktorých každé pracuje na frekvencií 2,3 GHz a o grafické úkony sa stará grafický čip Mali G71, ktorý nemá problém ani s najnovšími titulmi hier. Okrem iného môže P10-ka prísť s operačnou pamäťou RAM o veľkosti až 6 GB v kombinácii s 256 GB vnútorným úložiskom a pravdepodobne bude k dispozícii viac pamäťových verzií.

huawei-p-10-2zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Huawei pracuje na novom procesore Kirin 970, ktorý sa bude vyrábať 10 nm technológiou a ponúkne 8 jadier

Všetky tieto výkonné komponenty budú ukryté v novej kovovej konštrukcii, ktorá bude mať zahnuté okraje zadnej strany. Aby toho nebolo málo, doteraz sa spomínala aj nová umelá inteligencia, ktorou bude nový Huawei P10 vybavený. Dočkať sa tiež môžeme bezdrôtového nabíjania a odolnejším ho spraví certifikácia IP68, ktorá zaručí odolnosť voči vode a prachu. Podľa posledných informácií sa hovorí, že bude novinka predstavená až v apríli, no reálnejšie znie možnosť, že ju uvidíme už na výstave MWC 2017 v Barcelone a na trh sa môže dostať práve na jar.

huawei-p10-render
zdroj fotografie: Weibo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP