banner-minote-pro
Xiaomi, jeden z najväčších výrobcov smartfónov z najľudnatejšej krajiny, Číny, rastie každým rokom. Spoločnosť bola založená len v roku 2010, no za tento krátky čas prešla veľmi dlhú a úspešnú cestu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najväčší rozmach Xiaomi zaznamenalo v roku 2014, kedy predali 61 miliónov svojich zariadení. Oproti roku 2013, kedy spoločnosť predala 18,7 milióna smartfónov, je to naozaj poriadny nárast. Čínsky gigant si tak po veľmi úspešnom roku 2014 dal predsavzatie do nového roka predať 80 až 100 miliónov zariadení. Bohužiaľ, nestalo sa tak.

Xiaomi Redmi Note 3 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-predaje-v-2015-1
Stanovený cieľ sa spoločnosti žiaľ nepodarilo splniť, keďže oficiálne predajné čísla Xiaomi za rok 2015 hovoria o 70 miliónoch predaných zariadení. Potvrdil to sám CEO spoločnosti, Lei Jun. Výrobca však nemusí vešať hlavu, keďže oproti roku 2014 ide o slušný nárast – rovných 9 miliónov kusov. Rok 2016 by však mohol byť pre spoločnosť veľmi úspešným. Xiaomi len nedávno predstavilo úplne nový Xiaomi Redmi 3, ktorý na konkurentov útočí veľmi nízkou cenou a priam vynikajúcou výbavou.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-redmi-3-hands-on-fotky (6)

Nedávno predstavený Xiaomi Redmi 3

Kľúčom k úspechu aspoň v prvej polovici roka by mohla byť aj čerstvá novinka Xiaomi Redmi Note 3 Pro, ktorá taktiež prináša nízku cenu a poriadny výkon. Veľa sa očakáva aj od Xiaomi Mi5, na ktorý mnoho fanúšikov čaká už takmer rok a pol. Ak Xiaomi pri svojej novej vlajkovej lodi nespraví žiadnu závažnú chybu, rok 2016 bude pravdepodobne opäť ďalším veľmi úspešným rokom a dočkať by sme sa mohli aj splnenia cieľa, ktorý si Xiaomi stanovilo začiatkom roka 2015 – 100 miliónov predaných zariadení.

Zdroj: Androidheadlines.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP