Vzájomné podpichovanie a narážky na určité nevydarené ťahy sú vo svete výrobcov smartfónov pomerne bežné. Samsung a Apple sú známymi vyznávačmi tejto taktiky a najmä juhokórejsky výrobca si často neodpustí uštipačnú reklamu na amerického konkurenta. Teraz však oboch výrobcov dobehla iná spoločnosť.

Čínsky Huawei totiž reaguje na nedávny „škandálik“, ktorého sa podľa talianskych kontrolných úradov dopustili Apple aj Samsung. Obe spoločnosti totiž mali podľa vyšetrovania zámerne spomaľovať niektoré staršie modely smartfónov, aby používatelia boli viac naklonení ku kúpe nového zariadenia. Takéto praktiky pripomínajú jav označovaný ako „plánované zastarávanie“, pričom talianske úrady udelili výrobcom pokutu spolu vo výške 15 miliónov eur. Bližšie sme o prípade informovali v predchádzajúcom článku.

Práve na danú situáciu teraz posmešne reaguje Huawei. Spoločnosť svojim zákazníkom odkazuje, že nikdy nebude z dôvodu motivácie ku ďalšej kúpe smartfóny zámerne spomaľovať. Takéto stanovisko výrobcu sa objavilo na oficiálnom twitterovom účte britskej pobočky.

Samozrejme, Huawei využil túto príležitosť aj na propagáciu svojho najnovšieho vlajkové modelu Mate 20 Pro. V rovnakom príspevku na Twitteri totiž umiestnil aj fotografiu svojho telefónu s označením #BornFastStayFast, čiže vo voľnom preklade Rodí sa rýchly, zostáva rýchly. Huawei Mate 20 Pro sa u nás dostáva do predaja už 1. novembra za odporúčanú cenu 999 €. Rozhodne ide o jeden z najvzrušujúcejších smartfónov roka a čoskoro sa môže tešiť aj na jeho recenziu na našom portáli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom