Svet smartfónov sa za posledné mesiace rozrástol o niekoľko exkluzívnych kúskov, ktoré sa okrem špičkovej výbavy pýšia aj vysokou cenou. Exkluzivitou v každom smere je tiež novinka od Huawei, ktorý sa pri návrhu spolčil s Porsche. Výsledkom spolupráce týchto dvoch spoločností je model Mate 10 Porsche Design, za ktorý zákazník zaplatí naozaj hriešne peniaze. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Desiatky rokov skúsenosti v automobilovom priemysle, stovky dizajnových skvostov a precíznosť urobili z Porsche ideálneho adepta na návrh nového modelu. Počas predstavenia v Mníchove sa na predstavení tejto čínskej beštie objavil šéf dizajnovej divízie Porsche, Jan Becker. Práve on stojí za návrhom Mate 10 Porsche Design, ktorý bol inšpirovaný líniami superšportov tejto nemeckej automobilky. Samozrejme si výrobca za tento jedinečný model vypýta aj patričnú cenu, vďaka ktorej pôjde o jeden z najdrahších smartfónov súčasnosti.

Huawei opäť prekonal svojho rivala

Čínsky Huawei už stihol tromfnúť Apple v predajoch smartfónov a teraz preberá žezlo aj v cenovej politike tohto segmentu. Za model Mate 10 Porsche Design totiž zákazník zaplatí poriadne mastnú sumu, konkrétne až 1400 €. Na oplátku však dostane jedinečný smartfón, ktorý v sebe nesie tú najlepšiu výbavu. Reč je najmä o výkonnom procesore Kirin 970 s umelou inteligenciou a masívnou RAM pamäťou. Jej kapacita sa vyšplhala až na 6 GB a interná pamäť dosahuje veľkosť 256 GB.

Nenechaj si ujsť
Huawei chce vládnuť celému smartfónovému priemyslu. Nové Mate 10 a Mate 10 Pro sú najvyspelejšie kúsky z Číny

Prémiové vlastnosti Mate 10-ky v podaní Porsche dýchajú nielen z dizajnu, ale aj z dvojice zadných fotoaparátov. O ich vývoj sa opäť postarala spoločnosť Leica, ktorá je zárukou vysokokvalitných fotografií. Prednú stenu smartfónu zdobí 6″ displej s minimálnymi rámikmi, vďaka čomu konštrukcia nedosahuje mamutie rozmery. Huawei Mate 10 Porsche Design zavíta do predajní už o pár týždňov a prípadní záujemcovia by si tak mali pripraviť svoje peňaženky na poriadnu útratu. Investoval by si 1400 € do tohto špičkového modelu, alebo by si zvolil iný, lacnejší smartfón?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
40%
Neznášam to
40%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]