banner-p9
Aj keď na Slovensku to až tak nepociťujeme, v iných krajinách sú zbrane veľmi rozšírené rovnako ako aj ich používanie. Ako to býva pri všetkom, čo sa často opakuje, nastávajú aj rôzne zhody náhod. Jednou z nich napríklad je, keď náboj príde do kontaktu so smartfónom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sú známe prípady zo sveta, kedy guľku zastavili napríklad mobilné telefóny Nokia. Neskôr prišli smartfóny a aj tu je známy jeden prípad, kedy Nokia Lumia 520 zachránila brazílskemu policajtovi život. Život dokážu zachrániť aj tablety. Napríklad raz v Keni zachránil život Huawei MediaPad, ktorý sa nachádzal počas streľby v ruksaku.

Huawei P8 Lite Dual SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Huawei Mediapad

Huawei MediaPad

V najnovšom prípade je hlavným aktérom Huawei P8 Lite. Všetko sa stalo v jeden obyčajný augustový deň, kedy zažil Siraaj Abrahams šťastie v nešťastí. Okrem toho, že bol okradnutý, dostal aj jednu guľku, ktorú zastavil práve smartfón v prednom vrecku. Ak si ešte pamätáte našu recenziu toho zariadenia, určite viete, že smartfón prichádza s plastovou konštrukciou a plastovým rámom.

Plasty sú pre takúto situáciu väčšinou príliš mäkké, no poctivá vnútorná kostra sa o všetko postarala. Informácia o tom, či to prežil smartfón sa k nám síce nedostala. Zažili ste aj vy nejakú situáciu, kedy vám smartfón aj nepriamo pomohol zachrániť život? Podeľte sa s nami o to v komentároch.

Huawei P8 Lite

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
88%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]