Nová vlajková loď od spoločnosti Huawei sa ukázala na prvých schematických obrázkoch. Ako budú vyzerať hneď tri rôzne modely Huawei P20 a čo všetko prinesú?

Budúcoročná vlajková loď spoločnosti Huawei teda nebude pokračovať v doterajšom číslovaní, a tak po P10-ke príde rovno na rad model P20. A to nie jeden, ale hneď tri verzie. Budúci rok má teda spoločnosť priniesť zariadenia s názvami Huawei P20, P20 Plus a P20 Pro. Všetky tri zariadenia prídu s tou najhlavnejšou vychytávkou, ktorou má byť trojitá zadná kamera. Líšiť sa budú len umiestnením tejto trojice fotoaparátov, veľkosťou a v prípade verzie Pro aj výkonom či displejom.

40 MPx a 5x hybridný zoom

Trojica snímačov na zadnej strane má dokopy ponúknuť skutočne obrovské rozlíšenie až 40 MPx spolu s 5-násobným hybridným priblížením. Papierovo sa teda rozhodne jedná o jeden z najlepších fotoaparátov doteraz, aký sme v smartfónoch mohli vidieť. Či tomu tak bude aj v skutočnosti, ukážu len reálne fotografie vytvorené týmito smartfónmi.

Umiestnenie fotoaparátov na jednotlivých zariadeniach si môžeš pozrieť na priložených fotografiách. V prípade verzie P20 a P20 Plus by mal byť snímač odtlačkov prstov umiestnený vpredu rovno pod displejom. Pri verzii P20 Pro sa presunie na zadnú stranu pod fotoaparát. Je to najmä z dôvodu, že práve model P20 Pro má priniesť podobný displej ako iPhone X.

Čo sa výkonu týka, verzie P20 a P20 Plus by mali byť poháňané procesorom Kirin 970 a verzia P20 Pro by mala dostať nový, výkonnejší čip Kirin 975. Všetkým trom zariadeniam bude sekundovať 6 GB operačná pamäť RAM. V prípade úložiska dostaneme základný variant s kapacitou 64 GB pre všetky tri modely. Nová séria P20 by mohla byť predstavená už v prvom kvartáli budúceho roka na konferencii MWC v Barcelone, ktorá bude prebiehať od 26. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom