Smartfóny Huawei a Honor už dlhé týždne čakali na aktualizáciu, ktorá zlepší ich výkon pri hraní hier a zníži spotrebu energie. Medzi prvými si mohli nové vylepšenia užiť majitelia modelu Honor 10, ktorý neskôr nasledovali zariadenia materskej spoločnosti. Čínsky výrobca už sprístupnil funkciu GPU Turbo aj svojej vlajkovej lodi P20 Pro, ktorá tiež dostala nový bezpečnostný balík a ďalšie menšie vylepšenia.

Po beta testovaní prišiel rad na uvoľnenie tejto novinky pre všetkých používateľov vybraných vlajkových lodí spoločnosti Honor a Huawei. Trvalo niekoľko týždňov, kým sa funkcia GPU Turbo dostala na verejnosť. S ňou prichádzajú aj vylepšenia grafického výkonu, vďaka čomu budú aj náročné hry bežať omnoho plynulejšie. Pár týždňov po smartfóne Honor 10 obdržal aktualizáciu s touto novinkou aj Huawei P20 Pro.

Plynulejšie hranie pri nižšej spotrebe

Nový aktualizačný balík s označením CLT-L29 8.1.0.152 (C432) má veľkosť 670 MB a preto ho odporúčame stiahnuť prostredníctvom Wi-Fi pripojenia. Huawei vo funkcii GPU Turbo zdokonalil aj spotrebu energie hardvérom, ktorý ju dokáže pri hraní míňať ešte efektívnejšie a v menšom množstve. Pre priradenie tejto novinky vybraným hrám poslúži aplikácia Game Suite, do ktorej si môže používateľ herné tituly pridať.

Nenechaj si ujsť
Huawei prišiel s veľkým plánom aktualizácií Androidu v smartfónoch. Kompletne mení stratégiu

Teraz sú taktiež dostupné aj funkcie, ktoré počas hrania zabránia náhodným dotykom tlačidiel a obmedzia notifikácie. Spolu s týmito novinkami však prichádza tiež júlový bezpečnostný balík od Googlu, ktorý prináša najnovšie opravy chýb. Malý detailom je aj upravené písmo vo funkcii Always On Display. Pokiaľ táto posledná aktualizácia na tvoj Huawei P20 Pro ešte nedorazila, rozhodne sa tak stane už v najbližších dňoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom