Tretí najväčší výrobca smartfónov na svete, spoločnosť Huawei, je už považovaná za plnohodnotného hráča priemyslu a zákazníci majú veľké očakávania najmä od pripravovanej vlajkovej lodi P10. Tá sa nám predstaví už o pár dní na obrovskom veľtrhu MWC 2017 v Barcelone.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vzhľadom na blížiaci sa dátum oficiálneho predstavenia tak úmerne narastá aj počet únikov, či už formou rôznych renderov, alebo hardvérových špecifikácií. Najnovší render P10-ky je však dokonalý v každom smere a suverénne sa jedná o doteraz najkrajší dizajn smartfónu zo všetkých uniknutých fotografií. A ako inak, zdrojom týchto fotografií je známy leakster Evan Blass (@evleaks). Ak sa teda pozrieš na fotografie, novinka zdieľa jasné črty svojho predchodcu, ktorý bol po vzhľadovej stránke takmer dokonalým kúskom.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Twitter

Okraje budú mierne zaoblené, čo opäť len prispeje k pohodlnejšiemu používaniu. Veľkou inováciou je aj domovského tlačidlo s integráciou skenera odtlačkov prstov, respektíve z P9-ky bude zachovaný ikonický duálny fotoaparát na zadnej strane s certifikáciou od Leica. Podľa informácií používa smartfón aj veľmi dobre známy procesor Kirin 960, ktorému dopomáha 4 / 6 GB RAM pamäť a 32, 64 a 128 GB interného úložiska.

huawei p10 pluszdroj fotografie: Mydrivers

Spomínaný duálny fotoaparát na zadnej strane ponúkne rozlíšenia 20 a 12 MPx, pričom selfie fotoaparát vpredu bude integrovať snímač s 8 MPx rozlíšením. Dôležité je taktiež spomenúť uhlopriečky displejov oboch modelov. Klasická P10-ka príde s 5,5-palcovým displejom, zatiaľ čo variant s prívlastkom Plus v názve určite ponúkne ešte väčší displej s plnohodnotným zahnutím, no zatiaľ nepoznáme presnú veľkosť. V tom prípade, ak si dokázal získať Huawei tvoju pozornosť už teraz, určite si zapíš dátum 26. februára veľkými písmenami, keďže práve tento deň bude nová vlajková loď oficiálna odkrytá svetovej verejnosti. My ti, samozrejme, prinesieme tie najpodrobnejšie informácie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]