Vo februári tohto roka sme mohli byť svedkami veľtrhu MWC, na ktorom nám mnoho výrobcov predstavilo svoje najnovšie kúsky. Medzi nimi nechýbal ani Huawei so svojimi modelmi P10 a P10 Plus, ktoré znova prišili na svet so špičkovou výbavou. Nástupca minuloročnej P9-ky je v domovskej Číne tak populárny, že pri spustení prvého online predaja prekonal doterajšie rekordy. 

Len pár týždňov po oficiálnom predstavení bol teda spustený predaj týchto dvoch noviniek v čínskom e-shope JD.com. To, čo nastalo po prepuknutí predaja však čakal zrejme len málokto. Za jednu minútu ihneď po začatí predaja presiahli tržby sumu 13 miliónov eur! Tieto čísla sú dôkazom toho, že nové smartfóny z dielne Huawei sú v domovskej Číne extrémne populárne. Obe novinky tak majú veľmi sľubnú budúcnosť aj mimo domáceho trhu.

zdroj fotografie: Dglte

Nenechaj si ujsť
Huawei P10 v predpredaji už aj na Slovensku. Na poslednú chvíľu dokonca za nižšiu cenu!

Netreba však zabudnúť, že kúpa nových smartfónov z radov Huawei vôbec nie je lacný špás. Čínski používatelia za P10 so 4 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB interným úložiskom zaplatili v prepočte 510 €. Navyššia verzia P10 Plus nesie vo výbave operačnú pamäť RAM s kapacitou 6 GB a vnútorné úložisko dosahuje kapacitu 256 GB.

zdroj fotografie: Dglte

Za túto špičkovú výbavu si noví majitelia zaplatili približne 750 €. V prvom predaji e-shopu JD.com sa tak predalo viac ako 20 000 kusov týchto noviniek len za 1 minútu. Čínskych zákazníkov tak od kúpy neodradili ani vysoké cenovky a počet predaných kusov sa rozhodne bude aj naďalej zvyšovať. Plánuješ si aj ty kúpiť nový Huawei P10 alebo P10 Plus na slovenskom trhu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP