Odľahčené verzie vlajkových lodí spoločnosti Huawei s príznačným označením Lite sa vždy tešia obrovskej popularite. Skvelý pomer ceny a výkonu robí z týchto smartfónov naozaj horúci produkt v ponuke každého operátora či e-shopu.

A práve vďaka e-shopu z Holandska sme sa dozvedeli poriadnu nádielku špecifikácií pripravovaného modelu P10 Lite. Vzhľadom na nedávne predstavenie vlajkovej P10a zväčšenej P10-ky Plus tak nová generácia populárnych Huawei smartfónov bude onedlho kompletná. V dizajnovom poňatí sa výrobca nechal niesť rovnakým smerom ako pri drahších variantoch, teda základ vytvorí luxusná hliníková konštrukcia s niekoľkými cool prvkami navyše.

Huawei P9 Lite môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: pdashop.nl

Prednú stranu vyplní 5,2-palcový IPS FullHD displej s celkovou jemnosťou výborných 423 ppi. Srdcom novinky sa stane 8-jadrový procesor Kirin 655. V prípade náročnejšieho multitaskingu sa určite zíde vhod 4 GB pamäť RAM, respektíve pre dáta bude pripravené 32 GB interné úložisko s možnosťou rozšírenia pomocou microSD kariet o ďalších 256 GB. Androud 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI zas vyprodukuje výborný používateľský zážitok.

zdroj fotografií: pdashop.nl

3000 mAh batéria prinesie výdrž na úrovni jedného až dvoch dní, pričom sa bude dobíjať skrz starší microUSB konektor, čo je určite škoda, nakoľko sme dúfali, že rozmach Type-C sa prenesie aj do tejto kategórie. Huawei P10 Lite, bohužiaľ, zatiaľ neprejde na kombináciu duálneho fotoaparátu a na zadnej strane prinesie len jeden 12 MPx snímač.




zdroj fotografie: pdashop.nl

Doplní ho v prednej stene selfie jednotka s 8 MPx rozlíšením. Samozrejmosťou bude aj DualSIM funkcionalita, ktorú doplnila azda najdôležitejšia informácia, a to koncová cene. Holandský e-shop si pýta za ešte nepredstavený P10 Lite presne 349 €.

zdroj fotografie: pdashop.nl

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom