banner-p9
Tak ako všetci výrobcovia smartfónov, aj čínsky gigant Huawei má tento rok v rukáve nachystaných niekoľko es, ktoré plánuje vytiahnuť. Okrem nedávno spomínaného Honoru 9 predstaví aj nástupcu cenovo dostupného modelu z populárneho Lite portfólia.

U Huawei je už tradíciou uvedenie odľahčenej verzie vlajkovej popri predstavení hlavného modelu pre prvú polovicu nového roka. Tohtoročný Huawei P10 by mal byť predstavený už o pár týždňov, s ktorým by mal prísť aj model Huawei P10 Lite. Ten teraz prešiel už známym čínskym certifikačným úradom TENAA, čo je overený zdroj špecifikácií a fotografií pripravovaných smartfónov.

Zobraziť slovenskú cenu Huawei P9 Lite

Nástupca známeho P9 Lite sa v úrade ukázal pod kódovým označením Huawei WAS-AL00 a so vskutku pôsobivou výbavou. Prednú stranu smartfónu obsadí 5,2″ displej s FullHD rozlíšením, nad ktorým si miesto nájde 8 MPx selfie fotoaparát. Výkon bude obstarávať opäť procesor z domácej dielne. Zatiaľ neznámy model Kirin čipsetu bude bežať na maximálnej taktovacej frekvencii 2,1 GHz, pričom o špičkový multitasking sa postará 4 GB operačná RAM pamäť. V hardvérovej výbave nadchádzajúceho Huawei P10 Lite nebude chýbať ani väčšia 64 GB vnútorná pamäť.

Na zadnej strane nájdeme 12 MPx snímač fotoaparátu, ktorému robí spoločnosť klasický LED blesk. Prehliadnuť sa nedá ani snímač odtlačkov prstov, ktorý je už špecifickým znakom Huawei P Lite smartfónov. Túto dobre vyzerajúcu hardvérovú výbavu mierne naruší len batéria, ktorá má mať kapacitu 2900 mAh. Celkové rozmery smartfónu sú 146.5 x 72 x 7.2 mm pri hmotnosti 146 gramov. Výbavu P10 Lite uzatvára operačný systém Android 7.0 Nougat doplnený o najnovšiu verziu vlastnej EMUI nadstavby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP