Na MWC 2017 bola predstavená vlajková loď Huawei P10. Fanúšikovia však nemali dosť a čakali ešte aj na cenovo dostupnejší model P10 Lite. Ten je oddnes oficiálne dostupný aj na našom trhu. 

Novinka má jasné predpoklady stať sa novým najpredávanejším smartfónom strednej triedy a celkovo výrazne zažiariť medzi slovenskými zákazníkmi. Dizajn vychádza z výkonnejšieho Huawei P10, avšak výrobca prešiel z kovovej konštrukcie na sklenenú. Vyzdvihnúť treba aj nízku hrúbku tela. Displej už tradične ponúka rozmery 5.2-palcov a rozprestiera sa na ňom FullHD rozlíšenie. Výkonová stránka sa dočkala celkom dobrého pokroku. Procesorom je novší Kirin 658, ktorému sekunduje 3 GB pamäť RAM a 32 GB interné úložisko.

HUAWEI P10 LITE môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Huawei

Duálny hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal rozlíšenie 12 MPx a predný pre selfie fotky tradičných 8 MPx. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat so známou nadstavbou EMUI 5.1. Túto celkom slušnú výbavu napája 3000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním pri výkone 18 W a výstupoch 9V/2A.

zdroj fotografie: Huawei

Nechýba však ani rýchly skener odtlačkov prstov na zadnej strane, DualSIM funkcionalita či plná podpora LTE frekvencií. K dispozícii bude v čiernom, bielom, modrom a zlatom farebnom variante za odporúčanú maloobchodnú cenu 329 €.

zdroj fotografie: Huawei

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú