Huawei je v našich končinách nielen dobre známy, ale aj vskutku populárny výrobca moderných technológií. Jeho najznámejšími a rovnako aj najúspešnejšími produktmi sú smartfóny, ktorým sa darí na výbornú. Najnovšie to potvrdzujú správy o dodávkach. 

Aby toho nebolo málo, toto zlepšenie má pozitívne následky. Teda aspoň pre tohto čínskeho giganta. Naopak oči v smútku môže mať po novom jeden z jeho najväčších konkuretov, a to spoločnosť Apple, ktorá bola donedávna druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete. Podľa najnovších informácií však toto naďalej neplatí. Podľa údajov od Counterpoint Research totiž Huawei vďaka úspešným letným mesiacom svojho amerického rivala predbehol.

Veľká správa pre Huawei

zdroj fotografie: Counterpoint Research

Nenechaj si ujsť
Huawei tasí zbrane novým procesorom pre smartfóny. Využíva umelú inteligenciu a má aj 12-jadrovú grafiku

To znamená, že sa tento výrobca zaradil priamo za Samsung, ktorý všetkým konkurentom neohrozene vládne. Nie je však isté, na ako dlho čínskej spoločnosti druhá priečka vydrží. Ako všetci veľmi dobre vieme, Apple čoskoro odhalí nové iPhony, medzi ktorými nebude chýbať ani revolučný iPhone 8.

Poradie sa teda môže do konca tohto roka zopárkrát ešte premiešať, no jedno je isté. Huawei rastie každým dňom a nič nenasvedčuje tomu, že by sa tento rast mal v najbližšej dobe zastaviť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP