Smartfóny od spoločnosti Huawei sú známe svojimi fotografickými kvalitami. Veľký progres u výrobcu nastal vďaka partnerstvu s odborníkmi zo spoločnosti Leica. Duálnym fotoaparátom tak zabodovala aj tohtoročná vlajková loď Huawei P10, no podľa najnovších dohadov sa však zdá, že jej nasledovník prinesie ďalšie obrovské vylepšenia.

Huawei P10 bol predstavený vo februári tohto roku a nástup modelu P11 tak zrejme nie je príliš ďaleko. V tejto súvislosti rozhodne zaujme najnovší únik informácií, ktorý priniesol známy Evan Blass (@evleaks). Predmetom nových špekulácií sú propagačné plagáty, ktoré avizujú revolučnú fotografickú výbavu pre ďalší smartfón od Huawei.

 

Súčasťou budúcoročnej vlajkovej lode, Huawei P11, by tak mohli byť až tri zadné fotoaparáty. Táto „triple kamera“ má ponúknuť rozlíšenie 40 MPx a 5-násobný hybridný zoom. To je obrovský skok, keďže na trhu nie sú plne etablované ešte ani duálne fotoaparáty. Silnú fotografickú výbavu P11 má dopĺňať aj 24 MPx predný snímač. Ani tu to však nekončí.

Špeciálny nočný režim a umelá inteligencia

Plagáty totiž sľubujú aj príchod „profesionálneho nočného režimu“. Zatiaľ nie je úplne jasné, čo to presne znamená, no podľa doplňujúceho popisu zistíme o niečo viac. Fotoaparáty od Huawei majú využívať nové senzory a optiku, ktoré zachytia až o 100 % viac svetla. Na skvelé nočné fotky pritom údajne nebude potrebný ani statív. To je teda tretia propagovaná novinka, čím sa dostávame aj k tej poslednej.

Zobraziť celú galériu (2)
Twitter / Evan Banks

Nenechaj si ujsť
Huawei Mate 10 Pro som si zamiloval od prvej chvíle

Tou je prítomnosť pokročilého asistenta umelej inteligencie pri fotografovaní. Spomínajú sa funkcie „okamžitého rozoznávania scény“ a „automatické rámovanie“. Čo to presne znamená, nevedno. Portál PhoneArena uvažuje nad automatickou úpravou nastavení v závislosti na scenérii a asistentovi, ktorý navrhne kompozičné vylepšenia. Ak sa teda najnovšie úniky ohľadom budúcnosti fotoaparátov v smartfónoch Huawei zakladajú na pravde, rozhodne sa máme na čo tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom