Rok 2017 určite patrí smartfónom s duálnymi fotoaparátmi. Či sa už jedná o kamery na zadnej, prednej alebo dokonca na oboch stranách. Spoločnosť Huawei sa chce určite zviesť na tejto vlne trendu a predstavuje dva nové modely – Nova 2 a Nova 2 Plus.

Huawei Nova 2 a jeho väčší brat Nova 2 Plus sú smartfóny, ktoré môžeme zaradiť do strednej triedy. Tieto dve novinky však prichádzajú so zmeneným dizajnom, ktorý sa výrobcovi naozaj podaril a vzchádza z vlajkových lodí spoločnosti. Navzájom sa od seba tieto dve zariadenia nejak extra nelíšia. Jediný rozdiel medzi nimi je vo veľkosti displeja, v kapacite pamäte a v kapacite batérie.

Zdroj fotografie: Huawei

V peknom a jednoduchom celokovovom tele je integrovaný displej s 2.5D zakrivením. U menšej Nova 2 je to 5-palcový Full HD LTPS In-Cell displej, u väčšieho brata zasa veľkosť dosahuje 5.5 palca pri rovnakom rozlíšení. Čo sa týka farebných prevedení, tak určite bude z čoho vyberať. K dispozícii bude až 5 farebných prevedení, a to zlato-ružová, zlatá, modrá, čierna a zelená.

Huawei Nova 2
Zdroj fotografie: Huawei

Vo vnútri oboch zariadení sa nachádza, ako inak, procesor z vlastnej dielne. Novinky poháňa čipset Hisilicon Kirin 659 s ôsmymi jadrami, ktorému sekunduje grafický akcelerátor Mali-T830 MP2. Spolu so 4 GB operačnej pamäte RAM ti tieto zariadenia poskytnú stabilný výkon. O napájanie sa starajú batérie s kapacitou 2950 mAh u Nova 2 a 3340 mAh pri modeli Plus. Nabíjanie prebieha pomocou USB Type-C konektora. Čo sa týka vnútornej pamäte, tak Nova 2 dostala 64 GB s možnosťou rozšírenia o ďalších 128 GB, Nova 2 Plus má až 128 GB vnútornej pamäte, ktorú takisto môžeš rozšíriť o ďalších 128 GB.

Zdroj fotografie: Huawei

Tou najsilnejšou zbraňou oboch noviniek je ale určite fotoaparát. Ten predný má rozlíšenie neuveriteľných 20 MPx a obsahuje kopu užitočných funkcií, ako napríklad samospúšť, ktorá podporuje gestá, umelecké rozmazanie alebo algoritmus 3D stereo fúzie. Zadná kamera prichádza s dvoma snímačmi, jeden je širokouhlý a má 12 MPx, ten druhý je bodový a dosahuje rozlíšenie 8 MPx. Oba snímače majú clonu f/1.8 a používateľovi ponúkajú množstvo funkcií.

Huawei Nova 2Zdroj fotografie: Huawei

Aj napriek použitiu USB Type-C konektora sa Huawei rozhodol ponechať 3.5 mm audio jack, čo určite mnohí ocenia. Zariadenia by sa mali začať predávať 16. júna na domácom, čínskom trhu. Cena patria k tým odvážnejším. Za menší Huawei Nova 2 zaplatia domáci 325 €, za väčší model Nova 2 Plus až 422 €. Dostupnosť v Európe zatiaľ ohlásená nebola.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú