banner-nexus-6pHuawei minulý rok všetkých svojich priaznivcov, ale i odporcov ohúril novinkou v spolupráci so softvérovým gigantom Google. Huawei Nexus 6P prišiel na trh s nekompromisnými parametrami a skutočne nádherným dizajnom, ktorý sa teraz spoločnosť chystá využiť pri novom zariadení. Miesto veľkého nápisu Nexus však nesie pripravovaná novinka na zadnej strane iba logo čínskeho výrobcu.

Spoločnosť Huawei má na 1. septembra naplánovanú konferenciu, na ktorej sa očakávalo predstavenie modelu Huawei Mate 9. Predošlé správy však dohady o príchode Mate 9-ky vyvrátili a tak sa začalo špekulovať o tom, že 1. septembra vypláva na hladinu iné zariadenie rady Mate, konkrétne Mate S2. Nástupca vôbec prvého smartfónu, ktorý disponoval displejom citlivým na tlak zrejme príde s veľmi známym dizajnom. Ten však na prekvapenie nebude pripomínať svojho predchodcu. Všetky dizajnové črty nového zariadenia budú na prvý, druhý a dokonca aj tretí pohľad pripomínať Nexus 6P, ktorý Huawei vyrába pre spoločnosť Google. Smartfón s dobre známym dizajnom prešiel certifikáciou TENAA a tak sa môžme pozrieť na jeho vzhľad podrobnejšie. Zamrzí však, že certifikácia nezverejnila informácie o hardvéri ani o názve zariadenia, takže sa nakoniec nemusí skutočne jednať o Huawei Mate S2.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ako sme uviedli vyššie, všetky dizajnové črty zariadenia sú rovnaké s minuloročným Nexusom. Huawei Mate S2 by však podľa predchádzajúcich informácií mal prísť s rozmernejším 5,9-palcovým displejom, ktorý bude disponovať FullHD rozlíšením. Ten z novinky urobí pravého zástupcu tabletofónov. Po stránke výkonu poteší procesor Kirin 960, ktorý je vyrábaný samotným čínskym gigantom. Takt tohto 8-jadrového procesora bude nastavený na 2,6 GHz a spolupracovať bude s grafickým akcelerátorom Mali-T880. Pamäť RAM nadobudne veľkosť 4 GB a interné úložisko 64 GB. Predošlé úniky taktiež priniesli správy o 12 MPx zadnej kamere a 8 MPx selfie snímači. Cena by sa podľa všetkého mala pohybovať okolo sumy 470 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom