banner-mate-8Začiatkom mesiaca predstavil Huawei nový high-end phablet Mate 9. Nájdeme v ňom naozaj len ten najlepší dostupný hardvér, o čom svedčí aj poriadne vysoká cenovka, ktorá je na úrovni vlajkových lodí bežných „nečínskych“ výrobcov.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Ako je už zvykom, čínsky web Mobile.it168 ako jeden z prvých podrobil túto novinku demontáži a priblížil nám, čo sa skrýva pod kapotou. Všetky komponenty sú umiestnené v hliníkovej konštrukcii s nízkou hrúbkou. O výborný pocit z prednej strany sa stará 5,9-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením, 2.5D zahnutím a úzkymi rámikmi po bokoch. Jedným z najväčších vylepšení, a to poriadne markantných je nový procesor Kirin 960 s architektúrou jadier Cortex-A73 a koprocesorom i6, ktorý pomáha pri nenáročných úlohách. Pamäť RAM má dnes už bežnú veľkosť 4 GB a úložisko 64 GB s možnosťou rozšírenia o ďalších 256 GB pomocou microSD kariet.

Huawei Mate 9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-mate-9-demontaz-nahlad2

Veľkú výhodu oproti iným phabletom má Mate 9 aj vďaka duálnemu fotoaparátu certifikovaným spoločnosťou Leica. Snímače majú 20 a 12 MPx rozlíšenie, pričom prvý menovaný je monochromatický. Stará sa o klasické vykresľovanie detailov a disponuje clonou f/2.2. Sekundárny snímač potom produkuje celé spektrum farieb a elegantné rozostrenie pozadia. Z výbavy nakoniec ešte spomenieme 4000 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania SuperCharger. Huawei predstavil okrem tohto modelu ešte ďalšie dva, a to Mate 9 Pro a špeciálnu Porsche edíciu. O nich si už môžete prečítať v samostatnom článku.

TIP: Huawei Mate 9 oficiálne: Duálny Leica fotoaparát, vysoký výkon a Porsche verzia