banner-mate-8Začiatkom mesiaca predstavil Huawei nový high-end phablet Mate 9. Nájdeme v ňom naozaj len ten najlepší dostupný hardvér, o čom svedčí aj poriadne vysoká cenovka, ktorá je na úrovni vlajkových lodí bežných „nečínskych“ výrobcov.

Ako je už zvykom, čínsky web Mobile.it168 ako jeden z prvých podrobil túto novinku demontáži a priblížil nám, čo sa skrýva pod kapotou. Všetky komponenty sú umiestnené v hliníkovej konštrukcii s nízkou hrúbkou. O výborný pocit z prednej strany sa stará 5,9-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením, 2.5D zahnutím a úzkymi rámikmi po bokoch. Jedným z najväčších vylepšení, a to poriadne markantných je nový procesor Kirin 960 s architektúrou jadier Cortex-A73 a koprocesorom i6, ktorý pomáha pri nenáročných úlohách. Pamäť RAM má dnes už bežnú veľkosť 4 GB a úložisko 64 GB s možnosťou rozšírenia o ďalších 256 GB pomocou microSD kariet.

Huawei Mate 9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-mate-9-demontaz-nahlad2

Veľkú výhodu oproti iným phabletom má Mate 9 aj vďaka duálnemu fotoaparátu certifikovaným spoločnosťou Leica. Snímače majú 20 a 12 MPx rozlíšenie, pričom prvý menovaný je monochromatický. Stará sa o klasické vykresľovanie detailov a disponuje clonou f/2.2. Sekundárny snímač potom produkuje celé spektrum farieb a elegantné rozostrenie pozadia. Z výbavy nakoniec ešte spomenieme 4000 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania SuperCharger. Huawei predstavil okrem tohto modelu ešte ďalšie dva, a to Mate 9 Pro a špeciálnu Porsche edíciu. O nich si už môžete prečítať v samostatnom článku.

TIP: Huawei Mate 9 oficiálne: Duálny Leica fotoaparát, vysoký výkon a Porsche verzia

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP