banner-mate-8Spoločnosť Huawei len nedávno predstavila dve verzie svojej aktuálnej vlajkovej lode, Mate 9 a Mate 9 Pro. Tieto dve silné zariadenia teraz dostali „slabšieho“ súrodenca. Aj keď sa od silnejších verzií líši, spoločnou črtou ostal duálny fotoaparát na zadnej strane. 

Do tretice teda čínska spoločnosť predstavila Lite verziu z tohtoročnej série Mate 9. Novinka sa objavila na oficiálnej stránke výrobcu, no zatiaľ nie sú k dispozícii ďalšie informácie o cene či dostupnosti, no poznáme aspoň podrobné špecifikácie. Podľa parametrov sa radí Mate 9 Lite medzi zariadenia strednej triedy. Na trh príde s predinštalovaným Androidom 6.0 Marshmallow spolu s nadstavbou EMUI 4.1. Rozdiely medzi jednotlivými modelmi spôsobí hlavne použitie osemjadrového procesora Kirin 655 vo verzii Lite.

Huawei Mate 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mate-9-lite-oficialne-1

mate-9-lite-oficialne-2

TIP: Huawei Mate 9 Pro oficiálne: Zahnutý displej, duálny fotoaparát, najnovší Kirin 960 procesor a 6 GB RAM!

Taktiež poklesla kapacita operačnej pamäte RAM. Tá dosahuje veľkosť 3 GB pri vnútornom 32 GB úložisko. Výrobca tiež potvrdil, že sa na trh dostane aj aktualizovaná verzia so 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Na prednú stranu zariadenia bol umiestnený veľký displej s uhlopriečkou 5,5″ a jemným FullHD rozlíšením. Špecialitou Huawei Mate 9 Lite bude taktiež duálny fotoaparát na zadnej strane, aj keď už bez certifikácie Leica. Rozlíšenie oboch snímačov kleslo na 12 MPx pri hlavnom a na 2 MPx pri sekundárnom.

mate9lite-4

Pod šošovkami fotoaparátu nechýba ani rýchly snímač odtlačkov prstov. Pre vytváranie selfie fotiek výrobca využil kvalitnejší 8 MPx fotoaparát na prednej strane. Celý smartfón je napájaný z priemernej 3340 mAh batérie. Aj keď zatiaľ nie je známa dostupnosť, vieme, že novinka príde na trh v troch farebných variantoch. Zlatá, šedá a sivá farba tak dodajú prémiový vzhľad aj bežnému zariadeniu strednej triedy.

mate-9-lite-oficialne-3

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP