banner-mate-8Spoločnosť Huawei len nedávno predstavila dve verzie svojej aktuálnej vlajkovej lode, Mate 9 a Mate 9 Pro. Tieto dve silné zariadenia teraz dostali „slabšieho“ súrodenca. Aj keď sa od silnejších verzií líši, spoločnou črtou ostal duálny fotoaparát na zadnej strane. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Do tretice teda čínska spoločnosť predstavila Lite verziu z tohtoročnej série Mate 9. Novinka sa objavila na oficiálnej stránke výrobcu, no zatiaľ nie sú k dispozícii ďalšie informácie o cene či dostupnosti, no poznáme aspoň podrobné špecifikácie. Podľa parametrov sa radí Mate 9 Lite medzi zariadenia strednej triedy. Na trh príde s predinštalovaným Androidom 6.0 Marshmallow spolu s nadstavbou EMUI 4.1. Rozdiely medzi jednotlivými modelmi spôsobí hlavne použitie osemjadrového procesora Kirin 655 vo verzii Lite.

Huawei Mate 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mate-9-lite-oficialne-1

mate-9-lite-oficialne-2

TIP: Huawei Mate 9 Pro oficiálne: Zahnutý displej, duálny fotoaparát, najnovší Kirin 960 procesor a 6 GB RAM!

Taktiež poklesla kapacita operačnej pamäte RAM. Tá dosahuje veľkosť 3 GB pri vnútornom 32 GB úložisko. Výrobca tiež potvrdil, že sa na trh dostane aj aktualizovaná verzia so 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Na prednú stranu zariadenia bol umiestnený veľký displej s uhlopriečkou 5,5″ a jemným FullHD rozlíšením. Špecialitou Huawei Mate 9 Lite bude taktiež duálny fotoaparát na zadnej strane, aj keď už bez certifikácie Leica. Rozlíšenie oboch snímačov kleslo na 12 MPx pri hlavnom a na 2 MPx pri sekundárnom.

mate9lite-4

Pod šošovkami fotoaparátu nechýba ani rýchly snímač odtlačkov prstov. Pre vytváranie selfie fotiek výrobca využil kvalitnejší 8 MPx fotoaparát na prednej strane. Celý smartfón je napájaný z priemernej 3340 mAh batérie. Aj keď zatiaľ nie je známa dostupnosť, vieme, že novinka príde na trh v troch farebných variantoch. Zlatá, šedá a sivá farba tak dodajú prémiový vzhľad aj bežnému zariadeniu strednej triedy.

mate-9-lite-oficialne-3

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]