Overovanie schopností smartfónov prostredníctvom rýchlostných testov zrejme nikdy neskončí a tentokrát ho absolvovali tri najlepšie smartfóny na trhu. Huawei Mate 10 Pro si v tomto súboji trúfol na favoritov s Kórei a Cupertina, ktorých svojou rýchlosťou rozhodne zaskočil. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Rýchlostné testy sú klasickým spôsobom, ako porovnať výpočtovú silu a rýchlosť nových smartfónov spúšťaním rôznych aplikácií. V doterajších súbojoch sme mohli vidieť mnohých súperov v rozdielnych zostavách, no teraz sa proti sebe postavili najnovšie vlajkové lode od Samsungu, Applu a Huaweiu. Každý z tejto trojice disponuje iným hardvérom, ktorý ho robí jedinečným.

Novinka z Číny sa svojim protivníkom nepoddá

V útrobách Samsungu Galaxy Note 8 sa tak v tomto prípade nachádza Snapdragon 835 a 6 GB operačnej RAM pamäte. Apple svoj výročný kúsok vybavil kremíkom s označením A11 Bionic, ktorý spolupracuje s RAM-kou o kapacite 3 GB. Huawei zasa svoju Mate 10-ku Pro obdaril čipom Kirin 970 a rovnako veľkou operačnou pamäťou, akú má Galaxy Note 8. Nekompromisný súboj týchto najnovších vlajkových lodí tak ako obvykle zahŕňal otváranie vybraných aplikácií. Tie boli po prvom kole opäť vyberané z útrob operačnej pamäte RAM.

Nenechaj si ujsť
iPhone X zdolali ďalšie dva nadupané Androidy v rýchlostnom teste

Jej kapacita v jednotlivých modeloch sa postarala o poriadny náskok u Samsungu Galaxy Note 8 a jeho konkurentovi z Číny. Výpočtová sila iPhonu X mnohých ohromila najmä v syntetických benchmarkoch, kde nechal Android smartfóny ďaleko za sebou.

Reálne testovanie a najmä opätovné otváranie aplikácií mu však neprialo ani v tomto prípade. Svojich úhlavných nepriateľov totiž v druhom kole nedokázal poraziť. Do vedenia sa tak dostala dvojica Androidov, no len jeden z nich sa mohol stať absolútnym víťazom. To, ktorý z nich to bol môžeš zistiť v priloženom videu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
28%
Páči sa mi to
11%
Chcem to
11%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
39%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]