Čínsky technologický gigant dnes predstavil na medzinárodnom podujatí v Istanbule novú generáciu produktov. Medzi tie najhorúcejšie novinky jednoznačne patrí skladací smartfón Mate Xs 2 a notebook D 16 a 16s.

Okrem toho Huawei predstavil aj mnoho ďalších noviniek, vrátane prvého tabletu MatePad Paper s e-ink obrazovkou, či smarftónov nova Y70 a nova Y90, ale i najnovšej generácie vlajkových slúchadiel FreeBuds Pro 2.

Huawei Mate Xs 2

Jednou z najväčších noviniek bolo predstavenie vlajkového skladacieho smartfónu Mate Xs 2. Ide o zariadenie s vonkajším skladacím dizajnom a ultraľahkým, ultratenkým telom.

Od predstavenia tohto modelu totiž spoločnosť vlastní najkompletnejšie portfólio skladacích smartfónov, vrátane modelov s vnútorným a vonkajším displejom. Po rozložení sa obrazovka Mate Xs 2 rozloží na plnú veľkosť.

Smartfón je vybavený aj ďalšími TOP funkciami, ako je napríklad 50 MPx True-Chroma fotoaparát. Nové zariadenie tiež eliminuje obavy z nespoľahlivej batérie v skladacích smartfónoch, a môže sa pochváliť batériou s kapacitou 4 600 mAh a 66 W nabíjacím výkonom. Z prvých testov je odhadovaná výdrž pri slabšom používaní na hranici jedného dňa.

Superbatéria, supernabíjanie a superobrazovka smartfónov

Huawei na podujatí predstavil aj nové smartfóny zo strednej triedy – nova Y70 a nova Y90. Nova Y70 prekvapí používateľov masívnou 6000 mAh batériou, ktorá podľa spoločnosti vyžaduje nabíjanie iba dvakrát týždenne, zatiaľ čo nova Y90 sa nabije na 53 % za 30 minút vďaka 40 W nabíjačke.

Oba mobily disponujú veľkým displejom, pričom nova Y90 ponúka 6,7″ jednotku, zatiaľ čo nova Y70 dostala do vienka o niečo väčší, 6,75″ FullView panel.

NEPREHLIADNI
Logistické centrum Huawei pár kilometrov od SR mesačne vybaví 60 000 zásielok. Vďaka 5G, AR aj umelej inteligencii

Matebook D 16 & 16s

Tí, ktorí pracujú na diaľku, ale chýba im tradičná kancelária s veľkým monitorom, budú príjemne prekvapení najnovšími prírastkami do portfólia notebookov Huawei. Spoločnosť totiž uviedla na trh nový produktový rad so 16-palcovým FullView displejom.

MateBooky D16 a 16s sú vybavené 16-palcovým obrovským displejom, ktorý ponúka dostatok priestoru na prácu a uľahčuje zvládanie mnohých úloh naraz. Rad MateBook je poháňaný procesorom Inter Core série H 12. generácie s TDP až 40 W, dvojkanálovou pamäťou RAM a vysokorýchlostným diskom SSD.

Huawei MatePad Paper

Najzásadnejšou novinkou z hľadiska unikátnosti je prvý e-ink tablet MatePad Paper. Tablet bol navrhnutý, aby sa dal ľahko prenášať, a vďaka svojmu tenkému tvaru a nízkej hmotnosti len 360 ​​g, je ideálnym nástrojom na rýchle poznámky či čítanie.

Nový MatePad Paper je vybavený 10,3-palcovým displejom Huawei FullView a predstavuje prvý e-ink tablet na svete, ktorý získal certifikáciu TÜV Rheinland Paper Like Display. Kombinácia obrazovky a pera poskytuje revolučný kancelársky zážitok a napodobňuje písanie na skutočný papier. Dokonca, keď sa jeho hrot stretne s obrazovkou tabletu pri písaní, počuť „šuchot“.

Prvé bezdrôtové slúchadlá na svete s duálnym zvukovým systémom

Pokiaľ ide o audio scénu, spoločnosť uviedla na trh zariadenie FreeBuds Pro 2.Slúchadlá vynikajú kvalitou zvuku dosiahnutou vďaka dvom integrovaným čipom digitálneho analógového prevodníka (DAC) a štvormagnetovému dynamickému meniču, ktorá umožňuje zariadeniu rozlišovať medzi vysokými a nízkymi frekvenciami, spolu s kodekom LDAC High-Resolution.

Podľa Huawei FreeBuds Pro 2 prinášajú najčistejšiu kvalitu zvuku vo svojej triede. Sú vybavené prvým systémom Triple MIC ANC, vďaka ktorému slúchadlá poskytnú až o 15 % viac možností zníženia hluku v porovnaní s predchádzajúcim modelom.

Navyše, v určitých prostrediach je možné dosiahnuť maximálnu hĺbku redukcie hluku 47 dB. Huawei FreeBuds Pro 2 sú tiež vybavené tromi dynamickými algoritmami na optimalizáciu počúvania zvuku, ktoré dokážu v reálnom čase zistiť zmeny hlasitosti, rozdiely v štruktúre zvukovodu a zmeny stavu nosenia.

Ceny a dostupnosť

Všetky zariadenia budú na Slovensku dostupné u maloobchodných predajcov, niektoré však aj u vybraných operátorov. Huawei nova Y70 (179 €) a nova Y90 (269 €), ako aj slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2 (199 €) budú dostupné od 11. júla 2022.

Slúchadlá FreeBuds Pro 2 budú v predpredaji od 24. júna do 10. júna s darčekom v podobe fit náramku Huawei Band 7. Notebooky Matebook D16 (899 €) a D16s (1699 €), ako aj Huawei MatePad Paper (európska cena 499 €) či smartfón Huawei Mate XS2 (cena 1999 €) bude dostupný na našom trhu neskôr. Ďalšie informácie o dostupnosti a cene bude Huawei postupne zverejňovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP