Spoločnosť Huawei stále nemôže využívať kvôli zákazom Spojených štátov služby Google, na ktoré je zvyknutý každý majiteľ Android smartfónu. Začala však vytvárať riešenie, s ktorým sa môže postupom času osamostatniť. Teraz ho gigant sprístupnil pre všetkých. Huawei vyrukoval so svojimi mobilnými službami HMS Core 4.0, nástrojmi, pomocou ktorých môžu vývojári vyvíjať aplikácie do jeho ekosystému, informuje Gizmochina.

Huawei je tŕňom v oku administratívy Donalda Trumpa, ktorá ho prostredníctvom reštrikcií chcela obmedziť v biznise, no firma sa nepoddala. Hoci sa jej situácia na globálnom trhu skomplikovala, má po ruke viacero možností, ako sa odpútať od amerických technológií. Dokonca sa spoločnosti darí vyrábať Mate 30 Pro bez amerických súčiastok, no stále v smartfónoch využíva populárny Android. Ten je ale v nových modeloch ochudobnený o kľúčové služby Googlu.

Huawei sa pripravuje na odvetu. Začal naplno vyvíjať náhradu za služby Google

Práve na tento chýbajúci softvér si Huawei pripravuje alternatívu z vlastnej dielne, kde sa snaží vytvoriť svoj ekosystém služieb a aplikácií, ktoré by nahradili konkurenčné aplikácie. Aktuálne tento výrobca smartfónov sprístupňuje nástroj pre vývoj vlastných služieb vývojárom po celom svete, ktorí môžu prispieť vlastnými aplikáciami. Doteraz o HMS Core prejavilo záujem až 1,3 milióna vývojárov a pomocou týchto služieb už malo byť do ekosystému integrovaných až 50 000 aplikácií.

developer.huawei.com

Využitím HMS Core 4.0 tak môžu čísla stiahnutí a využívania služieb Huawei naďalej rásť. Vývojári v tomto balíku nájdu HMS Apps a HMS Core, HMS Capabilities, HMS Connect a IDE nástroje pre vývoj a testovanie softvéru. Týmto sprístupnením nástrojov tak spoločnosť spravila významný krok vpred. Ten jej v budúcnosti môže pomôcť vytvoriť si vlastný svet služieb a nebude sa musieť spoliehať na Google, ktorého služby aj tak momentálne nemôže využiť.

Nenechaj si ujsť
Huawei prekvapil ďalším operačným systémom. Má potenciál nahradiť Android aj Windows

Pomocou dostupných nástrojov môžu vývojári pracovať na aplikáciách a službách so strojovým učením, vyvíjať lokalizačné, identifikačné a jednotné služby pre Huawei, ale tiež služby pre skenovanie kódov, komunikáciu na krátku vzdialenosť, bezpečnostné služby, služby pre rýchlu online autorizáciu, či služby so zameraním na zdravie a šport. Chýbať v budúcnosti zrejme nebudú ani mobilné platby, cloud, herné služby a mnoho ďalších, informuje Gizchina.

Čítajte viac z kategórie: Aplikácie

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú