banner-mate-9
Xiaomi predstavením svojho konceptu takmer bezrámikového smartfónu zaviedlo nový trend v tomto obore. Na internete sa objavuje čoraz viac informácií o plánoch ďalších výrobcov, ktorí majú predstaviť podobné smartfóny. Najbližšie sa jedného takého dočkáme od Huawei.

Čínsky technologický gigant zverejnil oficiálne teasre, ktoré nám napovedajú dátum oficiálneho predstavenia vlastného „Concept phone“. Už 16. decembra nám Huawei ukáže, na čom po celý ten čas pracoval. Okrem dátumu sme sa dozvedeli aj to, že novinka bude uvedená pod subznačkou Huawei, už známym Honorom. Názov takmer bezrámikového smartfónu v podaní Honoru bude Honor Magic.

Trendom súčasných vlajkových lodí sa stal aj zahnutý displej, ktorý čoraz častejšie výrobcovia implementujú do svojich zariadení. Ani Huawei sa tomuto trendu nevyhýba a zahnutý displej použil už pri nedávno predstavenom Mate 9 Pro. Ten však zahnutím disponuje len z ľavej a z pravej bočnej strany, pričom Honor Magic zrejme prinesie zahnutie zo všetkých hrán, vrátane hornej a spodnej.

huawei-concept-phone-3

Súčasťou inovácií Honor Magic má byť aj úplne nová batéria obsahujúca grafén, ktorý má zabezpečiť oveľa dlhšiu výdrž smartfónov. Predošlé informácie hovorili aj o technológii superrýchleho nabíjania batérie a o absencii akéhokoľvek fyzického tlačidla na konštrukcii zariadenia. Už budúci piatok sa dozvieme, či boli tieto špekulácie pravdivé.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP