Aj do najnovších smartfónov si našla cestu umelá inteligencia v podobe digitálnych asistentov. Tých majú v ponuke najmä spoločnosti, ako Google, Apple či Amazon. Prekvapením však je, že na jednom vlastnom pracuje aj čínsky Huawei. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po digitálnom asistentovi Alexa, ktorý sa dostal do nového modelu Mate 9, chce Huawei vytvoriť svojho vlastného asistenta. Práce na ňom už spoločnosť pomaly rozbieha, no presný dátum odhalenia ešte známy nie je. Prvé správy o digitálnom asistentovi sa objavili v januári na výstave CES 2017. Tam na tlačovej konferencii odhalil Richard Yu, šéf mobilnej divízie spoločnosti, plány na vytvorenie toho pomocníka, ktorý však bude dostupný iba pre domovskú Čínu. V zahraničných krajinách zatiaľ Huawei neplánuje túto novinku využiť a ostane verný spolupráci s ostatnými výrobcami.

zdroj fotografie: MyDrivers

Nenechaj si ujsť
Huawei P10 bude oficiálne predstavený už 26. februára na MWC v Barcelone

V dnešných dňoch sú extrémne populárni najmä digitálni asistenti Siri či Google Asistent a Huawei by im so svojim vlastným výtvorom nedokázal dostatočne konkurovať. Chce však vyplniť medzeru na trhu, nakoľko v Číne nie je Alexa ani Google Asistent k dispozícií. Týmto projektom chce teda výrobca podporiť najmä ekosystém aplikácií, hier a ďalších služieb, ktoré budú dostupné v tomto pripravovanom obchode. Neplánuje tak narúšať plány skúsených spoločností v oblasti umelej inteligencie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]