Chytrých náramkov je na trhu ako maku. Svoje zastúpenie tu majú malí výrobcovia s nie príliš zvučným menom, ale aj tí najväčší ako Samsung, Sony či Huawei. Práve posledný z menovaných má v ponuke smart náramok, ktorý vo svojej triede patrí medzi tie najlepšie.

Čínsky výrobca Huawei patrí medzi tých mladších, aspoň čo sa mobilných zariadení týka. No jeho odhodlanie je veľké a už dnes jeho výrobky patria medzi tie najlepšie na trhu. Takýmto produktom je aj Huawei Band 2 Pro, ktorý ponúka všetko to, čo sa od inteligentného náramku očakáva + pridáva niečo navyše. So svojou adekvátnou cenou tak môže priamo súperiť napríklad s takými Huami AMAZFIT Bip Lite.

Známe funkcie dopĺňa niekoľko špecialít

Na prvý pohľad obyčajný náramok na zaznamenávanie aktivít toho ponúka viac, než by si čakal. Okrem klasických funkcií ako meranie prejdených kilometrov, počtu krokov, tepu srdca či monitorovanie spánku, tu nájdeš aj novinku VO2 Max. Táto funkcia je ako stvorená pre všetkých aktívnych ľudí, nakoľko dokáže zistiť, koľko kyslíka dokáže telo vstrebať, preniesť ho do svalov a využiť ako energiu. Presnosť je navyše až 95 %.

Užitočná je aj funkcia Training Effect, ktorá po každom tréningu vyhodnotí jeho efektivitu a na základe toho vypočíta čas na oddych predtým, než naň znova pôjdeš. Viacerých určite poteší prítomnosť GPS, ktoré využiješ či už pri behu, cyklistike alebo inej činnosti. Navyše, ako jeden z mála dokáže relatívne presne monitorovať plávanie. S tým súvisí aj prítomnosť certifikátu IP68, ktorý zaručuje vodeodolnosť 5ATM.

Medzi ďalšie funkcie patrí už spomínaný krokomer, merač tepu, monitorovanie spánku, upozorňovanie na notifikácie a volania, akcelerometer na meranie najvyššej rýchlosti, budík a navyše obsahuje pokročilý algoritmus, ktorý analyzuje tvoje tréningy a navrhuje ako cvičiť a trénovať účinnejšie.

Elegantný dizajn a dlhá výdrž batérie

Náramok je vyrobený z kvalitnej ocele a skla, zatiaľ čo remienok je silikónový. Celkovo sa dizajn náramku podaril a neruší pri žiadnej príležitosti. Všetky získané hodnoty sa jednoducho synchronizujú v mobilnej aplikácii, prípadne si ich môžeš prezrieť na 0,91″ PMOLED displeji. S telefónom komunikuje prostredníctvom Bluetooth 4.0 a podporovaný je ako Android (4.4 a vyššie), tak aj iOS (8.0 a vyššie).

Batéria má kapacitu 100 mAh a pri bežnom používaní vydrží až 21 dní. Pri zapnutom GPS sa výdrž pohybuje okolo 3,5 hodiny. Nabíjanie trvá približne 1,5 hodiny. Podporovaných je hneď niekoľko jazykov, pričom nechýba ani slovenčina či čeština.

Vybavenejší konkurent Mi Bandu 3 s rovnakou cenou

Aj keď sa tento náramok predáva aj na Slovensku, jeho cena sa pohybuje v rozmedzí 67 – 92 €. Vďaka limitovanému bleskovému výpredaju ho môžeš mať za fantastických 43 €, čo je rovnaká cena, za akú si aktuálne môžeš predobjednať nedávno predstavený Xiaomi Mi Band 3. Band 2 Pro od Huawei má však navrch prítomnosťou GPS, režimom plávania či podporou slovenského a českého jazyka.

Kúpiť inteligentný náramok Huawei Band 2 Pro s GPS za 43 €
Limitovaný bleskový výpredaj

V tomto prípade odporúčame zvoliť dopravu Beligum Registered, ktorá je úplne zadarmo a dodanie potrvá 11 – 20 pracovných dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom