Plusy

+ Výkon
+ Krásny OLED displej
+ Fotoaparát hlavne v nočných podmienkach
+ Prijateľná cena vzhľadom na konkurenciu (v prípade P40 len 799 €)
+ Stabilizácia pri videu
+ Podpora 5G

Mínusy

- Absencia Google služieb
- AppGallery má až príliš veľa "balastu"
- Absencia 3.5 jacku

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.0
8.7
Displej
9.0
8.6
Výkon
9.0
8.9
Operačný systém
7.5
7.6
Fotoaparát
9.0
9.5
Výdrž batérie
8.0
9.0
8.6
Hodnotenie redakcie
8.7
Užívateľské hodnotenie
37 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Huawei v uplynulom roku potrápili vážne problémy. Napriek tomu sa firma nevzdáva a naďalej pracuje naplno aj v segmente smartfónov, kde sme ešte na jeseň minulého roka videli vlajkovú loď Mate 30 Pro ako vôbec prvý smartfón bez Google služieb. Tú sme si vyskúšali aj v redakcii a priniesli pohľad na to, ako prebieha nákup tohto jedinečného modelu, aký je život so smartfónom bez Google služieb a čo všetko dokáže jeho hardvér.

Dnes ale prišiel čas na to, aby Huawei ukázal nových nástupcov populárnej P-línie. Rok po predstavení modelov z radu P30 prichádzajú na svet novinky Huawei P40 a P40 Pro, ktoré stále vzdorujú nátlaku zo zámoria a chcú sa presadiť vlastným spôsobom, pričom ak sa na ne pozrie úplný laik, neostal v nich kameň na kameni.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Bez Google služieb je to akýsi prevrat vo svete smartfónov, kedy reálne môžeme byť svedkami, že tu vznikne skupina prívržencov iného mobilného operačného systému ako iOS alebo Android. 

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Prémiová konštrukcia s mohutnou fotovýbavou

Huawei zmenil dizajnovú stránku minuloročného modelu a ešte viac upravil jednotlivé prvky konštrukcie, ktoré vo výsledku dodávajú P40 Pro výrazne viac elegancie. Isté črty sú podobné s P30-kou, avšak profil smartfónu je výrazne oblejší a v ruke pôsobí ucelenejším a kompaktnejším dojmom.

Dávid Igaz / FonTech

Pomohli tomu rozhodne aj naozaj minimálne rámiky po obvode. Jedinou výstrednosťou viditeľnou vlastnosťou už na prvý pohľad je tu diera v displeji, teda rovno jeden celý funkčný prvok s dvomi snímačmi, no aj tá má svoje opodstatnenie. 

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Zadná sklenená stena naopak dostala špičkovú fotovýbavu v skutočne mohutnom „kabáte“, ktorý integruje všetky snímače a potrebné doplnkové senzory. Celá konštrukcia P40 Pro sa príjemne drží v rukách.

Zaujímavé pocity z držania dotvárajú aj prechody obrazovky k bočným rámikom konštrukcie, ktoré sú síce výrazne ostrejšie ako u konkurencie, no na pohodlí či efektivite používania to rozhodne neuberá. Práve naopak. 

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Po bokoch zariadenia už tradične nájdeme USB-C port, reproduktor, tlačidlá na ovládanie hlasitosti a napájania, ale aj IR blaster pre ovládanie spotrebičov na diaľku a slot pre nanoSD karty. Žiaľ, 3.5 mm audio jack by si tu znova hľadal len márne. Celkové rozmery zariadenia tvoria 158,2 x 72,6 x 8,95 mm, pričom hmotnosť sa zastavila na hodnote 203 g, čo už možno považovať za mierne ťažšie zariadenie.

Zbohom, 60 Hz displej

V porovnaní s klasickou P40-kou dostal Pro model až 6,8“ OLED displej s vyšším rozlíšením 2640 x 1200 pixelov, ktorý navyše vôbec po prvýkrát v histórii smartfónov Huawei má aj 90 Hz obnovovaciu frekvenciu. Áno, mnohí si povedia, že v tomto smere má Samsung navrh so 120 Hz panelom Galaxy S20, avšak ako negatívum či deficit voči konkurencii to v prípade Huawei rozhodne nie je. Aj 90 Hz panel dokáže divy, spríjemňuje používania a voči 60 Hz panelom už v okamihu cítiť rozdiel.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

V nastaveniach je potom k dispozícii aj špeciálny režim inteligentného rozlíšenia displeja, ktorý automaticky prepína medzi QuadHD a FullHD rozlíšením pre maximalizovanie výdrže batérie. Treba tiež podotknúť, že 90 Hz obnovovacia frekvencia je dostupná ako pre FullHD, tak klasicky aj pre QuadHD rozlíšenie.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Pôvodný výrez pre selfie fotoaparát z P30 Pro nahradila v ľavom hornom rohu diera, v ktorej sa skrýva dvojica senzorov. Je trochu divné, že diera sa nachádza na ľavej strane najmä po skúsenostiach z konkurencie, ktorá rovnaký prvok umiestnila na pravú stranu a neviem si pomôcť, no prišlo mi to prirodzenejšie.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Samozrejme tu už nechýba moderný spôsob biometrickej autorizácie prostredníctvom vstavaného snímača odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza v spodnej časti displeja, žiaľ, nie je to ultrazvukový skener, ale stále ide o optickú jednotku, ktorá nemá ani zďaleka tak presné snímanie.

Oproti tomu v P30 je však cítiť značný rozdiel a samotný snímač je o 50 % rýchlejší ako pred rokom. K dispozícii je aj odomykanie tvárou, no nejde o odomykanie 3D skenom tváre ako pri Mate 30 Pro či iPhonoch. Výrobca sa však pýši, že odomknutie tvárou bude spoľahlivé aj v tme.

O výkon je dobre postarané

Srdcom celého zariadenia je najnovší Kirin 990 5G, ktorý tvorí 8 jadier (2 x Cortex-A76 s frekvenciou 2,86 GHz, 2 x Cortex-A76 s 2,36 GHz a  4 x Cortex A55 s 1,95 GHz). Grafickým akcelerátorom je Mali-G75. Výrobca tejto vlajkovej lodi poskytol 8 GB operačnej RAM pamäte typu LPDDR4X. Kombinácia takéhoto hardvéru sa teda stará o poriadny výkon, ktorý sme si otestovali aj v benchmarkových aplikáciách a ako už určite tušíš, so žiadnou aplikáciou či hrou rozhodne P40-ka nebude mať problém. 

4200 mAh batéria znie naozaj sľubne a svoju si splní na jednotku. 1,5 dňa náročného používania rozhodne nie je ničím výnimočným a menej nároční používatelia bez problémov vydržia aj dva dni plnohodnotnej prevádzky.

K dispozícii je aj až 40 W nabíjanie cez pribalený adaptér a veľmi rýchle 27 W bezdrôtové nabíjanie na podporovaných nabíjačkách. Stále je k dispozícii aj bezdrôtového reverzné nabíjanie iných zariadení. 

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Huawei sa postaral aj o spoľahlivé chladenie celého hardvéru, z ktorého vznikajúce teplo odvádza špeciálny 3D grafénový chladiaci systém. Aj pri náročnom hraní hier ako PUBG či kontinuálnom testovaní benchmarkov teplota smartfónu nevystúpila na viac ako 35 stupňov Celzia.

Huawei znova dokazuje, že sa zaobíde aj bez Google služieb

Huawei P40 Pro je ďalším „AG“ (AppGallery, pozn.redakcie) smartfónom, ktorý prišiel o možnosť využtia Google služieb. To si však kompenzuje vlastnými mobilnými službami Huawei Mobile Services (HMS), ktorými Huawei poskytuje používateľom náhradu za chýbajúce aplikácie Googlu.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Na vývoji HMS platformy pritom pracuje viac ako 3000 interných vývojárov. Napriek tomu som na Google Pay som mohol od začiatku zabudnúť, nie je totiž dostupné riešenie, ktorým by som platil smartfónom na termináloch. Bohužiaľ.

Ako sme však zistili pri testovaní modelu Mate 30 Pro, aj u nového P40 Pro si bude môcť používateľ od stereotypného Google softvéru odvyknúť. Stačí len chcieť a využiť alternatívy, ktoré Huawei svojim fanúšikom ponúka aj v ďalšom „AG“ smartfóne. Spoločnosť sa snaží prinášať do AppGallery populárne aplikácie aj na Slovensku, a tak v ňom nájdeme mobilné aplikácie niektorých mobilných operátorov či aplikácie bánk. 

AppGallery nesklamal niektorými chýbajúcimi aplikáciami, tie si viem dodatočne doinštalovať. Obchod je však preplnený množstvom zbytočných aplikácií, ktoré sú mnohokrát v čínštine či iných zahraničných jazykoch.

Zo starého Android smartfónu (v podpore je aj iOS) si prenesieš dáta cez aplikáciu PhoneClone. Ak sa nachádzajú v obchode AppGallery, budú po prenose do P40 Pro cez Phone Clone aj s aktualizáciami. Pokiaľ v ňom ale chýbajú, budúce updaty nebudú prichádzať automaticky a nové verzie je nutné inštalovať manuálne prostredníctvom „.apk“ súborov. To, čo mi neponúkol obchod Huawei, som našiel v Amazon AppStore.

Alternatívou však je aj úplne separátna služba Aurora Store, ktorá kopíruje klasický Google Play. Dá sa doň prihlásiť cez Google účet a fungujú aj aplikácie ako Netflix či HBO GO. Žiaľ, kvôli chýbajúcim Google službám na pozadí však nie všetky budú fungovať.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Nastaviť svoj Google účet, nainštalovať obľúbené aplikácie a začať skúmať prostredie smartfónu, aby sa v ňom používateľ vedel orientovať. To tu neplatí. V prípade tohto modelu je však všetko úplne iné, a to už od úplného začiatku.

Po zapnutí ťa môže prekvapiť úvodná obrazovka s nápisom „powered by Android“. Mnohí si totiž absenciu Google služieb mýlia s celkovou absenciou Androidu. Nie je to však pravda. K dispozícii je nový Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1, ktorá má v tomto modeli premiéru a postupne sa dostane aj na zvyšné Huawei smartfóny. 

Jednoduchú inštaláciu aplikácií tretích strán znepríjemňuje chýbajúca podpora

Kde si pozriem svoje obľúbené filmy, seriály a popočúvam hudbu? Pokiaľ si aplikácie neprenesieš zo svojho starého Androidu, čaká ťa náročnejšia cesta inštalovania osobitných „.apk“ súborov, ktoré som aj ja musel manuálne nájsť cez Google vyhľadávač. Prekvapenie však môže prísť až po inštalácii, kedy niektoré aplikácie zobrazia hlásenie, že nie sú na tomto smartfóne podporované.

HBO Go prišlo s podobnou notifikáciou, ktorú ale stačilo odkliknúť a aplikácia fungovala bez problémov. Netflix na smartfóne taktiež funguje, no filmy a seriály sú len v štandardnom rozlíšení.  Takéto trápenie ma čakalo aj pri iných aplikáciách. Nájsť .apk súbor v novej verzii, stiahnuť, nainštalovať a dúfať, že bude podporovaný. Tento scenár sa opakoval vo viacerých prípadoch. Huawei vie, že tento proces bude musieť absolvovať takmer každý používateľ, a tak mu to uľahčil šikovným riešením priamo v AppGallery.

Aplikácie, ktoré si stiahneš z tretej strany ako „.apk“, budú zobrazené v Manažérovi obchodu pod záložkou Inštalačné balíky, kde nájdeš všetky súbory pripravené na inštaláciu. Podobným spôsobom sú zobrazené aj v aplikácii Súbory. Navyše, systém pred inštaláciou skontroluje každý inštalačný balík, aby overil jeho bezpečnosť.

Zatiaľ tu však chýba avizované vyhľadávanie aplikácií cez aplikáciu AppSearch, ktorá si najprv našla cestu do lacnejšieho modelu P40 Lite. Je však pravdepodobné, že sa v niektorej z aktualizácií dostane aj do tejto vlajkovej lode. Netreba sa však báť, v systéme je hneď viacero možností ako sťahovať obľúbené aplikácie. Hlavnou cestou je obchod AppGallery a Huawei tiež odporúča aj Amazon App Store, kde nájdeme ďalšie aplikácie. 

Tu ide čiastočné pohodlie bokom a každý, kto P40 Pro chce, sa bude musieť spočiatku zmieriť, že nemusí mať všetky aplikácie, ktoré predtým používal. Časom sa to však bude meniť. Desiatky tisíc vývojárov a Huawei pracujú na tom, aby do AppGallery pribúdali stále nové a populárne tituly, a tak sa bude zoznam obľúbených rozširovať aj u nás.

AppGallery ešte treba doladiť

AppGallery ma nesklamal niektorými chýbajúcimi aplikáciami, tie si viem dodatočne doinštalovať. Obchod je však preplnený množstvom zbytočných aplikácií, ktoré sú mnohokrát v čínštine či iných zahraničných jazykoch a nie sú situované pre náš trh.

Výber na domovskej obrazovke sa síce vzťahuje aj pre náš región, no stačí pár kliknutí a už sa mi do ponuky dostávali tituly, o ktoré som nemal absolútne záujem. Pri vyhľadávaní konkrétnej aplikácie sa tento scenár opakoval. Ďalšia moja výčitka voči tomto obchodu sa vzťahuje na reklamu.

Vzdušné gestá 

Huawei v tejto vlajkovej lodi využil aj bezdotykové ovládanie, ktoré je možné realizovať len pomocou jednej ruky V nastaveniach sa totiž nachádza nezvyčajná funkcia pomenovaná ako „Vzdušné gestá“. O niečo podobné sa pokúšali už viacerí výrobcovia, no úprimne, spoľahlivosť takéhoto ovládania nebola práve najlepšia.

5G v plnej paráde

Po Galaxy S20 Ultra je Huawei P40 Pro ďalším vlajkovým 5G smartfónom, ktorý naplno rozbehne svoj predaj na Slovensku. Práve podpora 5G konektivity je skvelým základom do ďalších rokov, pričom mobilné siete najnovšej generácie si už môžeš užiť aj teraz, a to v sieti operátora 4ka v mestách Banská Bystrica a Bratislava.

Prvotriedny fotoaparát s niekoľkými nedokonalosťami

Huawei sa v posledných rokoch stále dostával so svojimi smartfónmi na popredné priečky testov aj v oblasti fotoaparátov. Nový model P40 Pro nie je výnimkou a po vzore svojho predchodcu sa sústredí práve na fotoaparáty. Výrobca doň v spolupráci so spoločnosťou Leica vložil 4 objektívy.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Hlavný snímač UltraVision ponúka rozlíšenie až 50 MPx, clonu f/1.9 anechýba mu optická stabilizácia obrazu. Druhý fotoaparát dostal 40 MPx rozlíšenie a ultraširokouhlý objektív. Tretím fotoaparátom je 12 Mpx teleobjektív s clonou f/3.4 a optickou stabilizáciou pre vytváranie populárnych záberov s „bokeh“ efektom. Štvoricu fotoaparátov uzatvára 3D snímač hĺbky záberu.

Výrobca si dal na fotovýbave tejto novinky skutočne záležať. Dôkazom je aj spomínaný 12 Mpx RYYB senzor, na ktorý dopadá o 40 % viac svetla a dokáže ponúknuť ISO 10 000. V kombinácii s automatickou a optickou stabilizáciou obrazu navyše dokáže zhotoviť perfektné zábery, ktoré ulahodia aj náročným používateľom.

Dávid Igaz / FonTech

Veľkú pozornosť však púta aj ultraširokouhlý objektív so 40 MPx rozlíšením, ktorý zachytáva spomalené slow-motion video pri neuveriteľných 7 680 snímkach za sekundu. Okrem toho tu ISO dosahuje úroveň až 51 200 pri nahrávaní videa. Zvukový záznam nahrávajú 3 mikrofóny. Dostalo sa aj na podporu HDR videa a celý objektív je stabilizovaný pomocou optickej stabilizácie.

Do prednej diery pre fotoaparát Huawei vložil jeden 32 Mpx snímač s clonou f/2.2 a k nemu pridal aj senzor pre meranie hĺbky, s ktorým je možné vytvárať kvalitné selfíe fotky s rozostreným pozadím. Selfie fotoaparát je taktiež schopný nahrávať 4K videá pri 60 fps. Novinkou je tiež autofokus na prednom fotoaparáte, ktorý len podporuje už tak perfektnú kvalitu výstupu z predného snímača. V tomto prípade nemáme najmenšie výhrady. Skvelá práca! 

Klasický vs. „Bokeh“ efekt

[twenty20 img1=“210716″ img2=“210717″ offset=“0.5″]

Fotografie, ako už určite tušíš, patria medzi to najlepšie, čo dnes v smartfónovom sveta dostaneš. Počas dobrých svetelných podmienok excelujú verným podaním farieb, krásnymi detailami a dobre vyšperkovanému HDR, ktoré do bodky spĺňa svoje poslanie. Z fotografií vytiahne detaily, dodá svetlo a mierny kontrast. 

Klasický vs. HDR

[twenty20 img1=“210711″ img2=“210713″ offset=“0.5″]

K dispozícii je 10-násobný hybridný zoom, ktorý je takmer bezstratový a len pri spomínanom 10-násobnom priblížení badať známky mierne zhoršenej kvality, keďže sa kombinuje optické a softvérové priblíženie.

Do 5-násobného priblíženia je priblíženie optické, a teda bez najmenšej straty kvality. Maximumom však je až 50-násobné digitálne priblíženie, no do tohto extrému sa človek veľakrát nedostane. Kvalita je, ako inak, zlá a pri bežnom svete veľké využitie nenájde. 

Klasické vs. 5-násobné priblíženie

[twenty20 img1=“210704″ img2=“210705″ offset=“0.5″]

Klasické vs. 10-násobné priblíženie

[twenty20 img1=“210704″ img2=“210707″ offset=“0.5″]

Klasické vs. 50-násobné priblíženie

[twenty20 img1=“210704″ img2=“210708″ offset=“0.5″]

Širokouhlé vs. Ultraširokouhlé

[twenty20 img1=“210745″ img2=“210744″ offset=“0.5″]

Všetky fotografie v plnom rozlíšení nájdeš na tomto odkaze.

Obzvlášť by som sa chcel zastaviť pri nočných fotografiách, ktoré sú fantastické a opäť ďalší rok čínsky gigant predstavuje svoje dominantné postavenie s malým množstvom konkurencie. Huawei skvelo optimalizoval softvér, aj aplikáciu fotoaparátu, ktorá intuitívne vie rozpoznať nočnú scénu a automaticky nastaviť nočný režim. Nevidím to ako negatívum, no spomenúť to treba určite, tento automaticky nočný režim nejde vypnúť. 

Veľkým plusom P40 Pro je konečne aj video, ktoré vďaka výrazne vylepšenej stabilizácii vyzerá skutočne dobre. Vôbec poprvýkrát pri P-sérii je tiež k dispozícii nahrávanie v 4K pri 60 fps, pričom absolútnym unikátom je potom ultra-slowmotion video, a teraz pozorne čítaj, so 7680 fps. 

Mierne ma však sklamalo nahrávanie videa v zhoršených svetelných podmienkach, kedy bol šum až príliš badateľný. Či už som nahrával na klasický širokouhlý objektív, alebo ultraširokouhlý (tu bol šum ešte výraznejší) vždy som akosi videl, že kvalita rozhodne nie je adektávna. Podotkol by som dokonca, že z konkurencie ako Galaxy S20 či iPhone 11 vyšiel Huawei najhoršie. 

Zhodnotenie P40 Pro

Na začiatku som naznačil, že možno sme svedkami novej éry, v ktorej tu už nebudú len prívrženci čistokrvného Androidu a iOS, ale vznikne skupina, ktorá nedá dopustiť na Huawei. A úprimne? P40 Pro pokojne môžeme byť tým smartfónom, ktorý zmení zmýšľanie ľudí, oddelí Huawei od Google a bude to moment, ktorý zmení smartfónový priemysel.

Zobraziť celú galériu (53)
HiSilicon (Úprava redakcie)

Byť na mieste Google, začínam sa tak trochu báť, prečo „strýko Trump“ robil také tvrdohlavé rozhodnutia voči Huawei. Nové P40 Pro je smartfón od čínskeho giganta so všetkým, čo ho vždy symbolizovalo a prevyšovalo nad konkurenciou. Krásny displej, exkluzívy vzhľad, špičkový výkon a fotoaparát hodný najvyšších priečok. Tejto kombinácii jednoducho niet čo vytknúť.

Z pohľadu AppGallery je to ale iná káva. Bežný používateľ môže mať ešte stále problémy, keď bol doteraz zvyknutý na bezproblémové používanie Androidu a Google služieb. Rozhodne to chce zvyk a trochu zmeniť zmýšľanie.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

Nie je to o tom, žeby aplikácie neboli vôbec, doteraz som si na všetky dokázal nájsť náhradu, ktorá fungovala perfektne, je to skôr o pohodlí, ktoré musíš ešte stále s AG smartfónmi Huawei obetovať. Ak sa však vydáš na túto cestu, odmenou bude kus perfektného hardvéru s veľkým potenciálom do budúcna. Toto už rozhodne nie je hra na vabank, ale premyslená stratégia čínskej firmy, ktorá je rozhodne nasmerovaná dobre.

Zobraziť celú galériu (53)
Dávid Igaz / FonTech

…a nový Huawei P40 s 5G na záver

Rozmery si nový Huawei P40 zachoval takmer rovnaké ako predošlý model. Konštrukcia tak dosahuje 148,9 mm na výšku a 71,06 mm na šírku, no na hrúbku je tohtoročný model o 0,9 mm hrubší a dosahuje hrúbku  8,5 mm. Taktiež pribral na hmotnosti a so 175 g je ešte o 10 gramov ťažší ako jeho predchodca. Celé zariadenie dostalo certifikáciu IP53. 

Obrazovka typu OLED v klasickom modeli dosahuje opäť rovnakú uhlopriečku 6,1“ a ponúka rozlíšenie 2340 x 1080 pixelov. V jej ľavom hornom rohu nájdeme jedinú dieru pre predný 32 MPx fotoaparát.  O výkon sa stará rovnaký procesor Kirin 990 s 8 jadrami, s ktorým spolupracuje 8 GB operačná RAM pamäť. K tomu Huawei „pribalil“ aj 128 GB vnútorného úložiska. 

Ceny a predaj na Slovensku

 

P40 bude k na Slovensku v predaji u operátorov Orange a O2 vo verzii 8+128 GB. Predaj v Orange štartuje dnes. Za cenu 799 eur v balení nájdeš aj bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 v hodnote 199 eur. Rovnaký balíček 1. apríla zaradí do ponuky aj O2 za cenu 792 eur. U maloobchodných predajcov príde P40 do predaja za cenu 799 eur 1. apríla, od dnešného dňa štartujú predobjednávky. Tí, ktorí si smartfón predobjednajú do konca marca, získajú taktiež slúchadlá FreeBuds 3.

Vybavenejší z dvojice, model P40 Pro, prichádza na slovenský trh vo verzii 8+256 GB. Za cenu 999 eur získaš u operátora Orange okrem smartfónu aj slúchadlá FreeBuds 3. Rovnaký balíček zaradí do predaja 1. apríla aj O2 za cenu 996 eur. U maloobchodných predajcov bude top model v predaji za cenu 999 eur od 1. apríla, pričom od dnes je možné ho predobjednať. Ak si smartfón predobjednáte do konca marca, taktiež získate slúchadlá FreeBuds 3.

Všetci majitelia modelov P40 a P40 Pro navyše získajú 15 GB v službe Huawei Cloud na 12 mesiacov zdarma.

Screenshot/YouTube/Huawei Mobile UK

Huawei v tomto smartfóne stavil na trojitý hlavný fotoaparát, v ktorom sa nachádza hlavný 50 Mpx UltraVision objektív. Dvojicu zvyšných fotoaparátov tvorí 16 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a 8 Mpx teleobjektív aj s optickou stabilizáciou obrazu. 

Nový Huawei P40 sa navyše môže pýšiť podporu 5G sietí. V oblasti konektivity sa dostalo aj na Bluetooth 5.1 a nechýba ani obľúbené NFC. Systém v tejto novinke je nový Android 10, ktorý Huawei doplnil o vlastnú nadstavbu EMUI 10.1 a mobilnými službami HMS. 

Batéria má kapacitu 3800 mAh a energiu je možné dopĺňať prostredníctvom rýchleho 22,5 W nabíjania QuickCharge. Cena tohto modelu na Slovensku bude 799 €.

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú